poniedziałek, 04 czerwiec 2018 10:38

Długi weekend w powiecie. 5 pijanych kierowców, 157 kontroli, 5 kolizji

Za nami kolejny długi weekend. Nad bezpieczeństwem podróżnych i odpoczywających czuwali policjanci z wysokomazowieckiej drogówki. W ciągu minionego „długiego weekendu” funkcjonariusze zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. W okresie tym nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

Za nami kolejny długi weekend. W okresie tym funkcjonariusze wysokomazowieckiej drogówki realizowali działania „Bezpieczny weekend ”, ukierunkowane na zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem kierowców i pieszych. Policjanci przeprowadzili 157 kontroli pojazdów, zbadali stań trzeźwości 228 kierujących, zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych. Podczas minionego weekendu policjanci odnotowali na terenie powiatu wysokomazowieckiego 5 kolizji drogowych. Zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 22-letni kierowca audi. Został zatrzymany do kontroli drogowej w dniu 3 czerwca br. około godziny 1.40 w miejscowości Wnory Wiechy w gminie Kulesze Kościelne. Badanie trzeźwości wykazało, że miał on prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do wszystkich o niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu oraz o zdjęcie nogi z gazu, rozwagę i ostrożność.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)