wysokomazowiecki24200218

openmed2015b

002

poniedziałek, 12 luty 2018 17:56

Wysokie Mazowieckie. Wspólnie na rzecz osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych

Wysokie Mazowieckie. Wspólnie na rzecz osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

W ramach realizacji programu pod nazwą „poMOC a nie przeMOC” przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, zorganizowali spotkanie robocze z udziałem pracowników służby zdrowia w zakresie wszczęcia procedury Niebieskiej Karty, głównie w przypadku podejrzenia stosowania przemocy wobec osób starszych.

W miniony piątek, przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, w ramach realizacji programu pod nazwą „poMOC a nie przeMOC”, zorganizowali spotkanie robocze z udziałem pracowników służby zdrowia w zakresie wszczęcia procedury Niebieskiej Karty, głównie w przypadku podejrzenia stosowania przemocy wobec osób starszych. Jest to program przeciwdziałania przemocy w rodzinie stosowanej wobec osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych, którzy znajdują się w szczególnej grupie ryzyka zagrożonego przemocą ze strony osób z nimi zamieszkujących. Funkcjonariusze przybliżyli zebranym algorytm postępowania w przypadku stwierdzenia symptomów przemocy w rodzinie, wskazując, że zgodnie z ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie przedstawiciele służby zdrowia są uprawnieni do inicjowania procedury „Niebieska Karta”.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia