poniedziałek, 12 luty 2018 17:50

Konsultacje w sprawie rozkładu jazdy pociągów

rolteks112018

Konsultacje w sprawie rozkładu jazdy pociągów foto: wrotapodlasia

Trwa kolejna edycja konsultacji społecznych dotyczących rozkładu jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać od 9 grudnia 2018 roku.

Konsultacje prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. W tym celu opracowano ankietę. Wypełniając ją należy za punkt odniesienia przyjąć obecny rozkład. Można też jednocześnie ocenić obowiązujący rozkład. Zgromadzone opinie posłużą do opracowania zmian w przyszłym rozkładzie jazdy w celu lepszego dostosowania oferty do potrzeb.
 
Ocenę i propozycje zmian można zgłaszać w okresie od 12 lutego do 23 lutego 2018 roku. 

Wnioski, uwagi i sugestie należy przesyłać na specjalnie do tego celu przygotowanym formularzu, na  adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W tytule e-maila należy wpisać: „Konsultacje społeczne RJP 2018/2019"

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego informuje również, iż nie będą rozpatrywane wnioski:

  1. ogólnikowe i niewnoszące konkretnego postulatu;
  2. dotyczące połączeń dalekobieżnych  (np.: pociąg relacji Białystok – Warszawa, Hajnówka – Warszawa) i międzynarodowych (organizatorem tych połączeń jest minister właściwy do spraw transportu)
  3. zawierające uwagi o stanie linii kolejowych, dworców i przystanków (adresatami takich uwag są spółki odpowiadające za utrzymanie linii i infrastruktury kolejowej m.in.: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i PKP Nieruchomości).

Na przyszły kształt oferty przewozowej wpływać będzie szereg czynników m. in.: ilość środków finansowych w dyspozycji województwa, popyt i  oczekiwania podróżnych, stan i dostępność infrastruktury jak również zasoby personalne i taborowe oraz uzgodnienia z sąsiednimi organizatorami na liniach stycznych z innymi województwami.

Ankieta do pobrania - PLIK<<-

Źródło: UMWP