środa, 07 luty 2018 17:27

Wysokie Mazowieckie. Ferie w MOKu i Pracowni Orange [foto]

Karaoke, warsztaty kulinarne, bajka w kinie, bal karnawałowy oraz wiele innych atrakcji podczas zimowego wypoczynku dzieciom z Wysokiego Mazowieckiego i okolic zapewnił Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Z zajęć skorzystało ponad 70 dzieci.

Zajęcia rozpoczęły się 22 stycznia 2018 r. wspólną zabawą integrującą grupę. W nawiązaniu do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci podczas zajęć o tematyce patriotycznej pn. „Jesteśmy Polką i Polakiem” własnoręcznie stworzyły biało-czerwone godła oraz flagi Polski, śpiewały polskie piosenki w wersji karaoke, wykorzystując sprzęt multimedialny w nowo otwartej Pracowni Orange. Podczas środowych warsztatów kulinarnych „Mały Mistrz Pizzy” dzieci dowiedziały się w jaki sposób przygotować pizzę, miały szansę stworzyć swoją własną kompozycję złożoną z oryginalnych produktów, a następnie uczestniczyły w procesie wypiekania pizzy. Warsztaty zakończyły się konsumpcją własnego dania. W czasie wolnym od zajęć szkolnych nie mogło zabraknąć tańców i zabawy w przebraniu. Bal Karnawałowy odbył się w wesołej atmosferze. Przy muzyce przeprowadzono konkursy, zabawy taneczne i animacyjne, a dzieci otrzymały słodkości i upominki.

W czasie ferii w Miejskim Ośrodku Kultury goszczono także uczestników Zimowiska 2018 zorganizowanego przez ks. Dawida Rosińskiego z parafii pw. św. J. Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem. Wspólnie obejrzano pokaz chemiczny, iluzjonistyczny oraz film „Franklin i skarb jeziora”.

Drugi tydzień dzieci spędziły w Pracowni Orange w Wysokiem Mazowieckiem.

Podczas drugiego tygodnia ferii w Pracowni Orange zorganizowane zostały zajęcia dla dzieci, a każdy dzień miał inny motyw przewodni.

W poniedziałek pisano listy do Kapituły Orderu Uśmiechu, w których dowodzono, że Grzegorz Kasdepke zasługuje na to odznaczenie. Wszyscy uczestnicy, podzieleni na grupy, stanęli na wysokości zadania i zgodnie stworzyli fantastyczne pisma, dzięki którym order powinien trafić w ręce tego pisarza.

We wtorek razem z panią Violettą Dąbrowską dzieci wykonywały pocztówki. Każda z nich była wyjątkowa i na pewno sprawi radość temu, kto ją dostanie. Zadziwiające, jak niewielka ilość papieru może skutkować tak fantastycznymi efektami.

Środa upłynęła pod znakiem kalamburów. Jak pokazać „miłość od pierwszego wejrzenia” albo „świnkę morską”? To jedne z łatwiejszych haseł, z którymi walczyły dzieci, ale z trudniejszymi też sobie świetnie radziły.

Moi przyjaciele z bajek to temat czwartku. Porozmawano o ulubionych bajkowych postaciach i obejrzano film pt. „Dżungla”, który udowodnił, że warto wierzyć w siebie i swoje możliwości. Ostatnim punktem programu było wykonanie portretu najciekawszego bohatera.

Ostatni dzień ferii, czyli piątek, paradoksalnie był najbardziej oczekiwany, bo wtedy rozegrano turniej w FIFA18. Wszystko odbyło się zgodnie z zasadami prawdziwych rozgrywek: zawodnicy podzieleni byli na grupy, z których 2 drużyny awansowały do półfinałów, a stąd już prosto do finału. Każdy mecz wywoływał ogromne emocje zarówno wśród grających, jak i kibiców, ale wygrać mógł tylko jeden.

Na kolejne ferie musimy jeszcze trochę poczekać, więc teraz wszystkim uczniom życzymy sukcesów w życiu szkolnym.

(MOK Wysokie Mazowieckie)