piątek, 12 styczeń 2018 20:19

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził powiat wysokomazowiecki [wideo/foto]

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dzisiaj (12.01) powiat wysokomazowiecki. Przed południem spotkał się z rolnikami w gospodarstwie Emilii i Grzegorza Kuleszów w miejscowości Rębiszewo-Studzianki, a następnie udał się na konferencję zorganizowaną w Mlekovicie.

Bardzo się cieszę, że polskie rolnictwo modernizuje się. Rolnicy są solą ziemi. Ja natomiast chciałbym tę sól osłodzić wyższymi zyskami i lepszymi marżami, żebyście mogli jak najkorzystniej sprzedawać swoje produkty – powiedział premier Mateusz Morawiecki zwracając się do rolników podczas wizyty w gospodarstwie we wsi Rębiszewo-Studzianki .

Premier podziękował rolnikom za przechowywanie wartości polskiego patriotyzmu. Dzisiaj patriotyzm polega także na tym, żeby jak najlepiej rządzić na polskiej wsi. Nasz rząd będzie o to dbał. Dziękuję za to wszystko, co robicie, za to, że razem walczymy o lepsza Polskę – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Następnie szef rządu odwiedził zakłady spółdzielni mleczarskiej Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem.

Premier pogratulował Mlekovicie eksportowania do znacznej liczby krajów z całego świata. Cieszę się, że tak szeroko udało się rozpostrzeć skrzydła w tym obszarze. Zależy mi na tym, żeby wszyscy rolnicy mieli ułatwiony dostęp również na zachodnie rynki. Abyśmy eksportowali i ekspandowali śmiało na wszystkie rynki – zaznaczył. W tym celu minister Krzysztof Jurgiel wdraża pakiet pięciu ustaw, które dotyczą promocji polskiej żywności, jej jakości, konkurencyjności czy wzmocnienia pozycji rozproszonych producentów względem dużych sieci zagranicznych.

fot./na podst. KPRM