klukowo2018karnw24

openmed2015b

002

poniedziałek, 25 grudzień 2017 17:08

Szopki bożonarodzeniowe w powiecie wysokomazowieckim [FOTO]

Szopki bożonarodzeniowe w powiecie wysokomazowieckim [FOTO] foto:km

Galeria zdjęć szopek bożonarodzeniowych z Wysokiego Mazowieckiego, Ciechanowca i Klukowa. Niestety, zwyczajem już się stało, że kościoły są natychmiast zamykane po mszach, dlatego też nie mogliśmy zrobić Wam więcej zdjęć.

Szopka bożonarodzeniowe, przedstawiająca wnętrze stajni betlejemskiej w noc narodzin Jezusa Chrystusa, wykonywana jest zazwyczaj jako miniatura, ale często też można spotkać konstrukcje rzeczywistej wielkości.

W każdej szopce znajduje się mały Jezus, Maria oraz Józef. Najczęściej elementem szopki są także postaci Trzech Mędrców, pasterzy, a także bydło i owce, Gwiazda Betlejemska oraz anioły. Może mieć ona formę jaskini lub groty, ale najczęściej przedstawiona jest w formie stajenki. Tak zwana "żywa szopka", to wykonana w naturalnej skali konstrukcja, w której zamiast figur owiec i bydła znajdują się żywe zwierzęta. Zdarza się także, że postacie ludzkie są grane przez żywe osoby. Pierwszą taką scenę zaaranżował św. Franciszek w 1223 roku w Greccio.

 

Ciechanowiec - Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej

 

Ciechanowiec - kaplica pw. NMP z Fatimy

 

Klukowo - Parafia Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

 

Wysokie Mazowieckie - kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła

 

Wysokie Mazowieckie - kościół pw. św. Jana Chrzciciela

 

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia