skok032017 openmed2015b

lider2017poniedziałek, 02 styczeń 2017 19:31

Paląca się butla z gazem i bele słomy – sylwester u strażaków

Paląca się butla z gazem i bele słomy – sylwester u strażaków foto: PublicDomainPictures/pixabay.com

Dwa zgłoszenia alarmowe odnotowali w Sylwestra i Nowy Rok wysokomazowieccy strażacy. Najgroźniejsze dotyczyło palącej się butli gazowej, jednak zagrożenie zostało zażegnane jeszcze przed dojazdem na miejsce pierwszych jednostek z ratownikami.

W sobotę, 31 grudnia wysokomazowieccy strażacy otrzymali zgłoszenie o palącej się butli gazowej w miejscowości Dmochy-Wochy w gminie Czyżew.

Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 16:48 - informuje nasz portal st. bryg. Tomasz Sieńczuk, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem. Ze zgłoszenia, które wpłynęło z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wynikało, że w budynku mieszkalnym pali się butla z gazem propan-butan , a wszyscy domownicy opuścili dom. Po zadysponowaniu jednostek ponownie otrzymaliśmy telefon od zgłaszającej, która potwierdziła ugaszenie ognia i zakręcenie butli. Jednostki zostały zawrócone do bazy. Zgłoszenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Natomiast 1 stycznia o godzinie 0:10 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w miejscowości Stare Żochy w gminie Nowe Piekuty pali się sterta bel słomy - mówi st. bryg. Tomasz Sieńczuk. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że na polu palą się bele słomy, ułożone w stertę w ilości 18 sztuk. Pożar nie stwarzał zagrożenia, ponieważ najbliższe budynki były w znacznej odległości. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody na palące się bele słomy, które następnie zostały rozepchnięte za pomocą ciągnika z turem i dogaszone. W dzianinach trwających 1 godzinę i 42 minuty brały udział 2 zastępy JRG Wysokie Mazowieckie, OSP KSRG Nowe Piekuty, OSP Skłody Borowe, OPSP Jabłoń-Jankowc i OSP Łopienie-Jeże.O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia