skok042017

openmed2015b

lider2017poniedziałek, 17 październik 2016 06:39

Załóż odblask – będziesz widoczny

Załóż odblask – będziesz widoczny foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Policjanci ruchu drogowego wysokomazowieckiej komendy prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W okresie jesienno-zimowym piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Wcześnie zapadający zmrok, zamglenia, opady deszczu wszystko to sprawia, że piesi na drogach stają się słabo widoczni. Nieoświetlone lub słabo oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się(zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wypadków z ich udziałem. Wysokomazowieccy policjanci podczas codziennych służb, szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo pieszych. W trakcie prowadzonych działań min. rozdają im elementy odblaskowe, informują o obowiązku noszenia przez pieszych odblasków oraz informują o konsekwencjach prawnych za niestosowaniem się do tego przepisu. Policjanci podkreślają, że noszenie odblasków zwiększa przede wszystkim widoczność pieszych i poprawia ich bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu drogowego jakimi są osoby piesze jest jednym z najważniejszych priorytetów Policji, dlatego tak często podejmowane są działania, mające poprawić bezpieczeństwo i podnieść świadomość pieszych oraz kierowców na drogach.

 

źródło:KPP w Wysokiem MazowieckiemO nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia