niedziela, 01 lipiec 2018 17:01

Uroczystości AgroLigi 2017

rolteks112018

Uroczystości AgroLigi 2017 foto: Trans-Rol

W dniu 14 czerwca 2018 roku w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyła się Gala AgroLiga 2017 z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Pierwszej Damy.

Tegoroczna uroczystość wyłaniająca zwycięzców i laureatów szczebla krajowego konkursu była tym bardziej wyjątkowa, ponieważ odbył się on już po raz 25-ty. Celem konkursu jest promocja rolników oraz firm potrafiących produkować bardzo dobre wyroby na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. W tym roku województwo podlaskie miało dodatkowy powód do dumy bowiem w gronie tegorocznych laureatów znaleźli się Państwo Wioletta i Radosław Budlewscy z powiatu wysokomazowieckiego, właściciele gospodarstwa ukierunkowanego na produkcje trzody chlewnej w tzw. cyklu zamkniętym którzy otrzymali tytuł Wicemistrzów Krajowych AgroLigi 2017.

Laureaci mogli liczyć na doping reprezentantów podlaskiego sektora rolniczego, którym udział w wydarzeniu umożliwili Państwo Grażyna i Andrzej Remisiewicz, właściciele podlaskiej firmy TRANS-ROL Mistrza Krajowego AgroLigi2011. Przedsięwzięcie współorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego który zadbał o transport uczestników. Ze względu na wyjątkowość tegorocznych, jubileuszowych uroczystości AgroLigi w programie znalazła się także Gala 25-lecia Agro Ligi podczas której wręczono Medale 25-lecia AgroLigi będące wyrazem uznania dla działalności rolników i agroprzedsiebiorstw na rzecz rozwoju nowoczesnego, polskiego rolnictwa opartego na innowacyjności i wiedzy. W Gali 25—lecia uczestniczyła Minister Halina Szymańska Szef Kancelarii Prezydenta RP, reprezentacje ministerstw, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ARiMR oraz Ośrodki Doradztwa Rolniczego z 16 województw z PODR w Szepietowie na czele. Koszty organizacyjne z tym związane pokryło Stowarzyszenie AgroBiznesKlub. Województwo Podlaskie reprezentowali najlepsi rolnicy, przedstawiciele agrobiznesu, władz samorządowych oraz instytucji związanych z rolnictwem, łącznie ponad 70 osób. Podczas spotkań powstała płaszczyzna do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów które na pewno przełożą się na współpracę biznesową, edukacyjną, turystyczną jak i zwykłe ludzkie przyjaźnie.

(Trans-Rol)