openmed2015b

wysMazow15022018

002

wtorek, 23 styczeń 2018 20:25

Szepietowo. Wypadek ciężarówki przewożącej 110 świń

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Wczoraj (22.01) rano w okolicach miejscowości Wojny-Izdebnik w gminie Szepietowo przewróciła się ciężarówka przewożąca 110 sztuk trzody chlewnej. W wyniku zdarzenia padły 33 sztuki tuczników.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu do przewozu żywca otrzymaliśmy o godzinie 7:25informuje nasz portal st. bryg. Tomasz Sieńczuk, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem. W okolicach miejscowości Wojny-Izdebnik samochód ciężarowy do przewozu żywych zwierząt wpadł w poślizg, zjechał do rowu, uderzył przodem w drzewo, po czym przewrócił się na bok. Samochodem podróżował kierowca, który nie odniósł żadnych obrażeń i opuścił pojazd o własnych siłach. Pojazdem przewożono 110 sztuk tuczników, z czego 20 sztuk wypadło poza pojazd. Reszta zwierząt była uwięziona w pojeździe. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odcięciu dopływu prądu z akumulatora. Następnie za pomocą narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do zwierząt poprzez odcięcie dachu z części ładunkowej oraz otwarciu drzwi. Zwierzęta z rozbitego pojazdu ewakuowano na samochód podstawiony przez właściciela. Wskutek zdarzenia padły 33 sztuki tuczników, które zabrała firma utylizacyjna. Na miejsce przybył zastępca powiatowego lekarza weterynarii oraz policja. W akcji trwającej 2 godziny i 46 minut udział brały 3 zastępy JRG Wysokie Mazowieckie, zastęp OSP KSRG Szepietowo i zastęp OSP Wojny Szuby.

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia