czwartek, 21 grudzień 2017 19:26

Spotkanie opłatkowe w Dąbrówce Kościelnej [foto]

rolteks112018

Spotkanie opłatkowe w Dąbrówce Kościelnej [foto] foto: SP w Dąbrówce Kościelnej

Dnia 19 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Kościelnej odbyło się spotkanie opłatkowe. Przybyli na nie zaproszeni goście, przyjaciele szkoły oraz rodzice.

W świąteczny nastrój wszystkich zgromadzonych wprowadził montaż słowno-muzyczny pt. „Pojednanie” w wykonaniu uczniów klas 0-VII. Przedstawienie, które wywarło na publiczności duże wrażenie, wyreżyserowała Barbara Wojtuń przy pomocy Dominiki Rutkowskiej i Moniki Dąbrowskiej. Piękne kostiumy dla aktorów przygotowała Małgorzata Grochowska. Uczniowie z radością odgrywali swoje role, dbając jednocześnie o miłe doznania słuchowe widowni, a piękna scenografia betlejemskich klimatów w sali gimnastycznej pomogła w szczególny sposób przeżywać te wydarzenia. 

Po przedstawieniu zebrano się przy odświętnie przygotowanym stole, który zgromadził ponad 120 osób. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem - symbolem chleba i wzajemnego przebaczenia, wspólne śpiewanie kolęd i degustacja pysznych potraw. Spotkanie przebiegało w atmosferze rodzinnego ciepła i życzliwości.

B.Wojtuń, D.Werpachowska