środa, 13 czerwiec 2018 16:54

Uczniowie ZSR w Krzyżewie w gronie „najlepszych wśród najlepszych”

Uczniowie ZSR w Krzyżewie w  gronie  „najlepszych  wśród  najlepszych” foto: ZSR w Krzyżewie

Uczniowie ZSR w Krzyżewie w eliminacjach centralnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych zdobyli tytuły Laureatów.

Jak informuje Zespół Szkół Rolniczych im. S. Karpowicz w Krzyżewie: W dniach 07-08 czerwca na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyły się eliminacje centralne XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Ponad 200 uczestników z całej Polski rywalizowało w 11 blokach tematycznych. Wśród nich znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie: Radek Sokołowski i Mateusz Pęza. Obaj odnieśli ogromny sukces w bloku - produkcja roślinna zdobywając wysokie piąte i czternaste miejsca dające im tytuły laureatów. Oprócz nagród rzeczowych i pieniężnych w postaci stypendium, obaj laureaci uzyskali zwolnienie z części pisemnej egzaminów zawodowych oraz otrzymują indeksy i możliwość studiowania na wielu prestiżowych uczelniach rolniczych w kraju.
Należy podkreślić, że już samo zakwalifikowanie się do etapu centralnego, to ogromny sukces. Olimpiada odbywa się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym oraz centralnym, stanowiącym finał danej edycji Olimpiady. W etapie centralnym biorą zatem udział najlepsi z najlepszych. Radek i Mateusz podtrzymują chlubną tradycję, gdyż uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie od wielu lat biorą udział i odnoszą sukcesy w tym jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju.
Radku, Mateuszu – dziękujemy Wam za godne reprezentowanie naszej Szkoły  i życzymy dalszych sukcesów.
Do olimpiady uczniów przygotowywała Danuta Łupińska – nauczyciel produkcji roślinnej. Opiekunem olimpijczyków podczas zmagań okręgowych i centralnych był Józef Gałko.

1306020187