środa, 28 luty 2018 18:08

Sokoły. Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Rolteks
Sokoły. Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską foto: CKB w Sokołach

26 lutego w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbyło się spotkanie ze znaną  i uwielbianą przez dzieci pisarką Renatą Piątkowską.

Renata Piątkowska wydała ponad trzydzieści  książek dla dzieci. Jej publikacje znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”.  Zdobyła drugie i trzecie miejsce w konkursach im. Astrid Lindgren, pierwsze miejsce w konkursach: „Przecinek i Kropka” oraz „Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży”, za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Autorka została również odznaczona Orderem Uśmiechu.

Podczas spotkania pisarka przedstawiła książkę pt.” Wszystkie moje mamy”. Opowiada ona o żydowskim chłopcu, który trafił do getta warszawskiego. Dzięki  Irenie Sendlerowej, podobnie jak 2,5 tys. innych dzieci, został z niego uratowany. Książka jest nawiązaniem do obchodzonego Roku Ireny Sendlerowej.

Na zakończenie obecni uczniowie mogli zakupić książki Renaty Piątkowskiej i otrzymać autograf. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sokołach.

DSC08877

(na podst. CKB w Sokołach)