czwartek, 25 styczeń 2018 19:33

Studniówka 2018 ZSR w Krzyżewie [foto]

rolteks112018

Studniówka 2018 ZSR w Krzyżewie [foto] foto: zsrkrzyzewo.pl

W niedzielną noc, 21 stycznia br. w Sali Bankietowej Wersal w Łapach swój bal studniówkowy mieli tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie.

A tak swój pierwszy prawdziwy bal wspominają maturzyści z ZSR w Krzyżewie:

„PRZETAŃCZYĆ Z TOBĄ CHCĘ CAŁĄ NOC” słowa dawnego przeboju mogą być podsumowaniem wspaniałej zabawy, jaką przeżyliśmy w niedzielną noc 21 stycznia br. w Sali Bankietowej Wersal w Łapach.Okazją do miłego spotkania grona pedagogicznego Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie, rodziców i zaproszonych gości była studniówka klasy Technikum - technik rolnik. 
Kilka dni wcześniej denerwowaliśmy się, zdając egzaminy zawodowe, ale w minioną noc odeszły one w zapomnienie, tak jak zapomnieliśmy na chwilę o czekającej nas w maju maturze. Wszystko przyćmiła wspaniała atmosfera radości i zabawy. 
Zgodnie z tradycją studniówkowych balów, rozpoczęła go część oficjalna. Jako gospodarze powitaliśmy przybyłych gości, w tym Panią Dyrektor Wiolettę Gierłachowską, troje naszych wychowawców, Pana Bogusława Doroszkiewicza, który miał nas pod opieką w pierwszej i drugiej klasie; Panią Beatę Wyszyńską-Tomkiel, wychowawczynię w klasie trzeciej, oraz obecną wychowawczynię, Panią Danutę Łupińską. Serdecznie powitaliśmy przybyłych nauczycieli, rodziców wraz z Przewodniczącym Rady Rodziców, Panem Markiem Roszkowskim. Na naszą uroczystość przybył także Wicestarosta Powiatu Wysokomazowieckiego, pan Leszek Gruchała. 
Pani Dyrektor w swoim przemówieniu przypomniała, jaką tradycję ma bal studniówkowy i przestrzegła, by nie zapominać, że odlicza on czas do kolejnych egzaminów. Życzyła nam stuprocentowej zdawalności, a w ten wieczór - wspaniałej zabawy. 
Podobnie ciepłe słowa usłyszeliśmy od pana Wicestarosty, natomiast Przewodniczący Rady Rodziców w swoich słowach zawarł podziękowania całemu gronu pedagogicznemu, wychowawcom i Pani Dyrektor za pracę nad poszerzaniem i kształtowaniem naszej wiedzy. My również podkreśliliśmy w swoim wystąpieniu, że jako młodzi ludzie nadal oczekujemy wsparcia od nauczycieli i rodziców, ale ta noc jest także z naszej strony jako gospodarzy balu wspaniałą okazją do złożenia im podziękowań za dotychczasowy trud, cierpliwość i pracę, jaką włożyli w nasze wychowanie i edukację. Wyrazem tego podziękowania stały się wręczone przybyłym gościom róże. 
A potem rozbrzmiały tradycyjne słowa rozpoczynające każdy studniówkowy bal: Proszę Państwa! Poloneza czas zacząć! 
I był to sygnał do rozpoczęcia wspaniałej zabawy, która trwała aż do rana. 

źródło/foto: zsrkrzyzewo.pl