klukowo2018karnw24

openmed2015b

wysMazow 22012018

002

niedziela, 17 grudzień 2017 20:20

Radni i sołtysi z gminy Sokoły spotkali się z ministrem rolnictwa

Radni i sołtysi z gminy Sokoły spotkali się z ministrem rolnictwa foto: MRiRW

Minister Krzysztof Jurgiel oraz sekretarz stanu Jacek Bogucki spotkali się w ubiegłym tygodniu z radnymi i sołtysami z gminy Sokoły.

Minister Jurgiel zapewnił, że w pracach MRiRW ważne miejsce zajmują spotkania z mieszkańcami wsi. − Wsłuchujemy się w głos rolników i staramy się wyciągać wnioski z tych rozmówdodał wiceminister Bogucki.

Krzysztof Jurgiel poinformował o aktualnych pracach prowadzonych przez resort rolnictwa. W tym między innymi o walce z afrykańskim pomorem świń. − Przygotowaliśmy specustawę, która da możliwość dalszego, jeszcze bardziej wzmożonego zwalczania tego wirusa.

Minister zwrócił uwagę na to, że wszystkie podejmowane działania służą zwiększeniu opłacalności produkcji rolnej. Stąd też poszukiwanie nowych rynków zbytu. To także środki krajowe i unijne przekazywane na wieś, udoskonalanie systemu ubezpieczeń rolnych oraz pakiet ustaw mających na celu umocnienie pozycji rolnika w łańcuchu żywnościowym.

Rolnicy mieli możliwość rozmowy z ministrem na najbardziej interesuje ich kwestie. Spotkanie było także okazją do prezentacji zmian w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 i poinformowania rolników o harmonogramie naboru wniosków.

(MRiRW)

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia