poniedziałek, 14 maj 2018 08:42

Wpadł na paliwowym oszustwie

rolteks112018

Wpadł na paliwowym oszustwie fot. archiwum podlaskiej KAS

Ponad 21 tys. litrów benzyny i oleju napędowego sprzedał „na lewo" właściciel dwóch stacji benzynowych na Mazowszu. Nielegalny proceder związany z oszustwami podatkowymi w obrocie paliwami wykryli i przerwali funkcjonariusze KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili, że na dwóch stacjach benzynowych należących do mieszkańca woj. mazowieckiego może dochodzić do oszustw podatkowych związanych ze sprzedażą paliwa.

Analiza dokumentacji, stanów magazynowych oraz transakcji finansowych dokonywanych przez przedsiębiorcę pozwoliła na ustalenie, że właściciel stacji od stycznia 2018 roku nie zaewidencjonował na kasie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej sprzedaży ponad 21 tys. litrów benzyny i oleju napędowego.

Przedsiębiorca nie zakwestionował ustaleń kontrolujących. Mężczyznę, a także 5 pracowników kontrolowanych stacji ukarano grzywnami w łącznej wysokości 13 400 złotych. Właściciel stacji w obecności funkcjonariuszy zaewidencjonował również na kasie fiskalnej nieujętą wcześniej sprzedaż paliw na kwotę blisko 105 tys. złotych.

(źródło: KAS)