środa, 23 listopad 2016 19:35

Sylwester z „Trans-Atlantykiem”

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza do spędzenia tegorocznego Sylwestra wspólnie z bohaterami „Trans-Atlantyku” Witolda Gombrowicza.

„Trans-Atlantyk” jest swoistym ‘pamiętnikiem’ autora z początku jego pobytu na emigracji w Argentynie, „w obliczu ówczesnej polskiej katastrofy”. Witold Gombrowicz wielokrotnie podkreślał osobistą perspektywę patrzenia na sprawy opisane w tym utworze. „Trans-Atlantyk” w pierwszym rzędzie traktuje o indywidualności artysty, szerzej – jednostki, uwikłanej w rozmaite społeczne relacje. Jest próbą wyzwolenia się od ‘presji życia zbiorowego’, od wszelkich powinności, jakie zbiorowość jednostce narzuca. Czy to w ogóle możliwe? To główne pytanie „Trans-Atlantyku”.

Za scenariusz oraz reżyserię spektaklu odpowiada Jacek Jabrzyk. Scenografię i kostiumy przygotowuje Bartholomäus Martin Kleppek. Choreografią zajmuje się Mikołaj Mikołajczyk, a muzykę stworzył Jakub Orłowski.

W spektaklu zagrają Justyna Godlewska-Kruczkowska, Ewa Palińska, Katarzyna Siergiej, Monika Zaborska-Wróblewska, Bernard Bania, Krzysztof Ławniczak, Rafał Olszewski, Patryk Ołdziejewski, Sławomir Popławski, Piotr Półtorak, Piotr Szekowski, Marek Tyszkiewicz, Franciszek Utko oraz gościnnie: Andrzej Kłak i Miłosz Pietruski.

Premiera przedstawienia odbędzie się 17 grudnia. W Sylwestra Teatr Dramatyczny zaprasza na pokaz „Trans-Atlantyku” o godz. 19.00. W ten szczególny wieczór na Widzów będzie czekała lampka szampana oraz specjalnie przygotowane a tę okazję niespodzianki.

Bilety na spektakl sylwestrowy w cenie 120 zł oraz 100 zł dla emerytów i rencistów dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej (www.dramatyczny.pl/bilety). Rezerwacje biletów przyjmuje Dział Marketingu i Organizacji Widowni: tel. 85 74 99 185, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

23112016a