piątek, 17 maj 2019 17:30

Mistrzynie i Mistrzowie województwa z Nowych Piekut [foto]

swsystem2
Mistrzynie i Mistrzowie województwa z Nowych Piekut [foto] foto: SP w Nowych Piekutach

Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Nowych Piekutach wywalczyła mistrzostwo województwa podlaskiego w piłce ręcznej, a najlepszymi szczypiornistkami w województwie zostały dziewczyny, również ze szkoły w Nowych Piekutach.

Dnia 26.04.2019 r. w hali Szkoły Podstawowej nr 12 w Białymstoku zespół w składzie:

Piotr Brzozowski, Kacper Przeździecki, Arkadiusz Markowski, Michał Markowski , Jakub Kruszewski, Rafał Kunicki, Jakub Markowski, Damian Ciborowski, Jakub Łapiński, Maciej Saniewski, Piotr Markowski, Kamil Łapiński (kl. VIII),Jakub Bajkowski, Kamil Łapiński (kl. VII), Sebastian Okonowicz, Jakub Konopka, Mateusz Gierałtowski zajął I miejsce w finale Podlaskich Igrzysk Młodzieży w piłce ręcznej, broniąc wywalczonego rok wcześniej tytułu Mistrzów Województwa.

Najlepszym zawodnikiem finałów został wybrany Kacper Przeździecki , a wśród wyróżnionych znalazł się Arkadiusz Markowski.

W walce o wejście do finału reprezentanci szkoły w Nowych Piekutach pokonali lokalnego rywala – SP Jabłoń Kościelna 26 : 20 (strzelcy bramek: Arkadiusz Markowski 8, Kacper Przeździecki 5, Jakub Łapiński 4, Piotr Brzozowski 4, Michał Markowski 3, Jakub Kruszewski 2), a w walce o mistrzostwo pokonali zespół gospodarzy 19:18 (strzelcy bramek: Arkadiusz Markowski 6, Kacper Przeździecki 5, Piotr Brzozowski 3, Jakub Kruszewski 2, Jakub Łapiński 2, Michał Markowski 1)

Natomiast 15 maja Szkoła Podstawowa im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach była gospodarzem turnieju finałowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłkę ręczną dziewcząt. Zawody odbyły się na hali sportowej ZS CKZ w Rudce.

W zawodach wzięły udział drużyny: SP 49 Białystok, SP 50 Białystok, SP Jabłoń Kościelna oraz gospodarzy SP im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach, która została MISTRZEM IGRZYSK WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO.

Najlepszą bramkarką turnieju została Julia Gołębiewska, a najlepszą zawodniczką drużyny Julia Dworakowska.

Skład Drużyny: Aleksandra Dąbrowska, Julia Dworakowska, Julia Gołębiewska, Ewelina Kozłowska, Sylwia Domańska, Gabriela Kruszewska, Katarzyna Mioduszewska, Marta Popławska, Natalia Brzozowska, Aleksandra Gołębiewska, Julita Saniewska, Julia Tymińska, Martyna Żochowska, Weronika Gierałtowska, Żaneta Domańska.

Trenerami zespołów są Iwona Ciborowska i Grzegorz Grabowski – nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach.