czwartek, 09 maj 2019 19:22

Jabłoń Kościelna. Piknik Europejski w "Baśniowym Gaju" [foto]

Jabłoń Kościelna. Piknik Europejski w "Baśniowym Gaju" [foto] foto: Baśniowy Gaj

9 maja – Dzień Europy. Z tej okazji w Punkcie Przedszkolnym „Baśniowy Gaj” w Jabłoni Kościelnej został zorganizowany Piknik Europejski. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami świętowały 15-lecie wejścia Polski do struktur Unii Europejskiej.

Jak informują nas organizatorzy: - Rozpoczęliśmy od zaśpiewania hymnu Polski i hymnu Unii Europejskiej. Następnie odbył się główny punkt programu naszego dnia – konkursy rodzinne. Wzięły w nich udział rodziny reprezentujące Polskę, Niemcy, Grecję i Włochy. Uczestnicy, w strojach podkreślających charakter tych pastw, rzucali ziemniakami do celu, wykonywali obrazki z makaronu, ścigali się przenosząc chorągiewki oraz w wyścigu rydwanów. Nie chodziło o rywalizację, ale o dobrą zabawę, dlatego też wszystkie drużyny zdobyły medale podkreślające przynależność do Europy.

Dyrekcja szkoły wręczyła nagrody zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego ogłoszonego w związku z rocznicą 15 lat Polski w Unii Europejskiej. Serdecznie gratulujemy. Prace konkursowe można podziwiać na wystawie przy wejściu do przedszkola.

Zaprosiliśmy również wszystkich do tańca. Wspólnie przypomnieliśmy sobie kroki zorby, kankana, poloneza i krakowiaka. Radości nie było końca.

Piknik nie byłby piknikiem bez posiłku na świeżym powietrzu, toteż rodzice przygotowali potrawy charakterystyczne dla krajów europejskich. Mogliśmy skosztować między innymi włoskiej pizzy, niemieckiej białej kiełbasy, litewskich słodkości (tinginys i skruzdelynas) oraz oczywiście polskich bitek w sosie i bigosu. Miło spędziliśmy czas na rozmowach i zabawie na przedszkolnym placu zabaw.

Uśmiechy dzieci i rodziców udających się do domu pozwoliły nam wnioskować, że piknik się udał i wspólne świętowanie przyniosło uczestnikom wiele pozytywnych emocji. Dziękujemy bardzo wszystkim za pomoc w organizacji i wspaniałą zabawę.

Organizatorzy:
Karolina Łapińska, Bożena Truskolaska, Iwona Szymborska