wtorek, 06 luty 2018 19:16

SPRawdzian w Rudce. SPR Nowe Piekuty - EKS Szczypiorniak

Przerwa zimowa dobiega końca. SPR Nowe Piekuty wraca do gry. W najbliższą niedzielę zmierzy się Ełckim Klubem Sportowym Szczypiorniak.

Piekuccy szczypiorniści drugą rundę rozgrywek III Ligi rozpoczynają z pozycji lidera. Utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli na pewno nie będzie łatwe. Przed nimi cztery mecze, a pierwszy odbędzie się już w niedzielę.

Do Rudki, gdzie SPR podejmuje swoich przeciwników, przyjedzie zespół z Ełku. Szczypiorniak w pierwszej rundzie dwukrotnie wygrywał i dwukrotnie przegrywał. Obecnie zajmują trzecie miejsce.

Po stronie rywala na pewno trzeba zwrócić uwagę na Adriana Wojciechowskiego, Artura Bućko oraz Kamila Jabłońskiego. Ci zawodnicy znaleźli się w „dziesiątce” najlepszych strzelców po pierwszej rundzie.

Przypomnijmy, że wyjazdowy mecz do Ełku był bardzo trudny. Po pierwszej połowie Szczypiorniak był na prowadzeniu (14:13). Dopiero w drugiej połowie, dzięki doskonałej grze Karola Pruszyńskiego, Marcina Piekutowskiego i Rafała Kostro, SPR wyszedł na prowadzenie i ostatecznie wygrał to spotkanie 32:29.

- Rewanż z EKS-em będzie trudny. Ta przerwa mogła nas nieco wybić z rytmu. Ciężko pracowaliśmy na treningach i mam nadzieję, że przyniesie to oczekiwany efekt. Musimy skupić się na dobrzej grze
w obronie oraz skuteczności w ataku. Wracamy do rozgrywek, więc będzie to sprawdzian naszej formy. Oby z happy endem powiedział Marcin Piekutowski, lider klasyfikacji strzelców.

SPR Nowe Piekuty zaprasza wszystkich na niedzielne spotkanie. – Nasi kibice robią niesamowitą atmosferę. Cieszymy się, że tak licznie przybywają na nasze mecze. Mam nadzieję, że tym razem również nas nie zawiodą. Zapraszam wszystkich na to spotkanie! Do zobaczeniazachęcał Adrian Kostro.

SPR Nowe Piekuty – EKS Szczypiorniak
Termin: 11.02.2018, godz. 13:30
Miejsce: Hala Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce

(SPR)