wtorek, 05 grudzień 2017 18:26

SPR Nowe Piekuty. Szczęśliwe zwycięstwo w Olecku

W piątkowy wieczór, SPR Nowe Piekuty zagrał wyjazdowy mecz z MLKS-em Czarni Olecko. Było to bardzo trudne spotkanie zakończone happy endem.

W pierwszej połowie dało się zauważyć, że podróż do Olecka nie miała dobrego wpływu na grę SPR-u. Gospodarze doskonale to wykorzystywali zdobywając kolejne bramki. Mimo dobrej dyspozycji Marcina Piekutowskiego, MLKS cały czas utrzymywał kilkubramkową przewagę. Piekucka obrona nie radziła sobie z dobrze grającymi Czarnymi. W końcówce pierwszej partii, dobrze zaprezentował się Dawid Werpachowski. Dzięki niemu udało się wyrównać wynik (11:11). Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:13.

Emocje w szatni miały pozytywny wpływ na przebieg drugiej części spotkania. Co prawda początek nie był najlepszy, ale dobre rozwiązanie taktyczne trenera Jacka Drągowskiego, odwróciły losy spotkania. Świetnie w ataku radzili sobie Piekutowski, Werpachowski oraz Rafał Kostro. W końcówce meczu, SPR Nowe Piekuty pokazał charakter i znacznie poprawił swoją grę. Po bramce Werpachowskiego piekuccy szczypiorniści wyszli na prowadzenie (25:26). W ostatnich czterech minutach meczu czterokrotnie pokonali bramkarza rywali i tym samym wygrali mecz (29:32).

- Nasza podróż dała się we znaki. Zagraliśmy kiepski mecz. Nie potrafiliśmy grać naszej piłki. Na szczęście opanowaliśmy emocje i w dobrym momencie zmieniliśmy taktykę. Dzięki temu pokazaliśmy na co nas stać i tym samym uciszyliśmy miejscowych kibiców. Każdy z nas dołożył do tego zwycięstwa coś od siebie. Cieszę się, że mamy w naszym teamie Kamila Pruszyńskiego, który motywował zawodników do lepszej gry. Mamy świetną atmosferę w drużynie i jestem dumny, że mimo słabszej dyspozycji wygraliśmy. Przed nami ostatni mecz pierwszej rundy. W ciągu tygodnia musimy poprawić kilka elementów. Wierzę w ten zespół i mam nadzieję, że osiągniemy zamierzony cel powiedział po meczu trener Piotr Tymiński.

MLKS Czarni Olecko – SPR Nowe Piekuty 29:32 (14:13)

MLKS Czarni Olecko: Bielecki Damian (10), Jegliński Tomasz, Bagiński Brajan, Dłużniewski Hubert (1), Domel Jakub, Sobolewski Jakub (2), Słabiński Patryk (1), Słabiński Dawid (3), Janicki Filip (4), Żenda Mateusz (5), Szupieńko Marcel (1), Gabruś Jakub, Grudziński Filip (2), Sosnowski Kamil

SPR Nowe Piekuty: Niemyjski Krystian, Broniek Rafał (4), Broniek Jakub, Jankowski Mariusz (1), Krassowski Mateusz (3), Piekutowski Marcin (11), Werpachowski Dawid (8), Kostro Rafał (5), Pruszyński Karol, Śliwowski Jakub, Kostro Adrian, Zakrzewski Gustaw, Niemyjski Adrian

(SPR Nowe Piekuty)