czwartek, 30 listopad 2017 18:40

Nowe Piekuty. Zaproszenie na wystawę broni historycznej i współczesnej

rolteks112018

W sobotę, 2 grudnia o godzinie 10:00 w Izbie Tradycji Regionalnej Rolnictwa w Nowych Piekutach, po raz kolejny już odbędzie się pokaz broni kolekcjonerskiej, historycznej i współczesnej oraz innych militariów. Swoją kolekcję zaprezentują członkowie Klubu Strzelectwa Sportowego „BAZUKA”.

Wszystkich miłośników historii i militariów zapraszamy w najbliższą sobotę do Nowych Piekut, gdzie odbędzie się pokaz broni strzeleckiej kolekcjonerskiej, sportowej i innych rodzajów uzbrojenia. Będzie to okazja do zapoznania się z szerokim asortymentem broni oraz różnego rodzaju militariów, które pochodzą ze zbiorów prywatnych członków Klubu Strzeleckiego Sportowego "Bazuka". Każdy będzie mógł dotknąć zarówno zabytkowe jak i nowsze modele broni.

W trakcie spotkania odbędzie się wykład członka KSS "Bazuka" Michała Korsaka „100 lecie Pistoletu Maszynowego – historia i rozwój”.

Uzbrojenie „Żołnierzy Wyklętych” w fotografiach od 1945 do 1957 roku przedstawi Piort Łapiński, członek KSS "Bazuka", a na co dzień pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

Spotkanie odbędzie się 2 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w Izbie Tradycji Regionalnej Rolnictwa w Nowych Piekutach.  Wstęp wolny.

Organizatorami konferencji są: Pan Marek Kaczyński – Wójt Gminy Nowe Piekuty oraz Klub Strzelectwa Sportowego BAZUKA

Poniżej galeria zdjęć z poprzednich lat