skok032017 openmed2015b

lider2017niedziela, 04 grudzień 2016 19:54

Pistolety, karabiny i pociski w Nowych Piekutach [foto]

Pistolety, karabiny i pociski w Nowych Piekutach [foto] foto: Patryk Wojtczuk

Broń kolekcjonerską, historyczną oraz współczesną można było oglądać na specjalnej wystawie w Izbie Tradycji Regionalnej Rolnictwa w Nowych Piekutach. Militaria zaprezentowali członkowie Klubu Strzelectwa Sportowego „BAZUKA” z Piątnicy oraz Stowarzyszenia Grupy Rekonstrukcji Historycznych im. Brygady Kawalerii Plis.

W sobotę 2 grudnia w Izbie Tradycji Regionalnej Rolnictwa goszczono miłośników i kolekcjonerów broni z Klubu Strzelectwa Sportowego „BAZUKA” z Piątnicy. Każdy kto przybł tego dnia do Nowych Piekut mógł nie tylko zobaczyć, ale też dotknąć prawdziwą broń m.in. z czasów I i II Wojny Światowej, a także najnowsze pistolety oraz karabiny. Na prezentowaną ekspozycje składała się też broń palna, amunicja oraz rożnego rodzaju pociski.

Umundurowanie i uposażenie ułanów zaprezentowali członkowie Stowarzyszenia Grupy Rekonstrukcji Historycznych im. Brygady Kawalerii Plis.

W trakcie spotkania odbył się wykład przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku nt.: Amnestia jako próba „rozbrojenia terenu” (Białostocczyzna – wiosna 1947 roku) z uwzględnieniem wątków lokalnych oraz działalności Kazimierza Kamieńskiego pseudonim „Huzar” i jego oddziału.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci i młodzieży, ale też osób dorosłych. Organizatorami byli: Marek Kaczyński – Wójt Gminy Nowe Piekuty oraz Klub Strzelectwa Sportowego BAZUKA.O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia