openmed2015b

wysMazow 935x10019032018

rolwit060318

bogucki2018

002

środa, 28 luty 2018 17:52

Spotkanie z gimnazjalistami w Kuleszach Kościelnych

Spotkanie z gimnazjalistami w Kuleszach Kościelnych foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Odpowiedzialność prawna nieletnich, zagrożenia jakie niosą za sobą tzw. dopalacze oraz bezpieczeństwo w sieci to tematy dzisiejszego spotkania dzielnicowego Posterunku Policji w Sokołach z gimnazjalistami w Kuleszach Kościelnych.

Dzielnicowy Posterunku Policji w Sokołach oraz pracownik wydziału prewencji wysokomazowieckiej komendy Policji spotkali się z gimnazjalistami klas II i III w Kuleszach Kościelnych. Była to doskonała okazja, aby przybliżyć młodym ludziom zagadnienia odpowiedzialności prawnej nieletnich, zasady bezpieczeństwa w sieci oraz wskazać zagrożenia spowodowane zażywaniem tzw. dopalaczy. W trakcie spotkania prowadzący zwracali uwagę młodzieży na granicę wieku i związaną z tym odpowiedzialność przed organami ścigania. Omawiali czym jest czyn karalny oraz wskazywali okoliczności świadczące o demoralizacji nieletniego w tym: naruszenie zasad współżycia społecznego, systematyczne uchylanie się od obowiązku szkolnego, nadużywanie alkoholu, ucieczki z domu. Prowadzący dzisiejsze spotkanie zwrócili uwagę na substancje niewiadomego pochodzenia i składu, popularnie nazywanymi dopalaczami. Podnoszenie świadomości młodzieży o niebezpieczeństwie jakie niesie ze sobą zażywanie tego typu środków jest najskuteczniejszą obroną przed nimi. Prowadzący spotkanie przypomnieli również o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu. Wytłumaczyli młodzieży, jakie formy może przybierać przemoc w sieci, jak się przed nią uchronić.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia