openmed2015b

wysMazow 935x10019032018

rolwit060318

bogucki2018

002

wtorek, 27 luty 2018 20:24

Działania „Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY” w trosce o osoby narażone na wychłodzenie organizmu

Działania „Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY” w trosce o osoby narażone na wychłodzenie organizmu foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci biorą udział we wzmożonych działaniach "Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY". Mundurowi kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu.

Na terenie województwa podlaskiego trwają wzmożone działania pod nazwą "Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY". Utrzymujące się od kilku dni niskie temperatury to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, starszych, schorowanych i nieporadnych życiowo. Wysokomazowieccy mundurowi zintensyfikowali działania polegające na sprawdzaniu miejsc, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Głównym celem inicjatywy jest zapewnienie takim osobom należytej pomocy.

Wczoraj dzielnicowy Posterunku Policji w Sokołach wspólnie z przedstawicielem ochotniczej straży pożarnej oraz pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej odwiedzali osoby starsze i samotnie mieszkające w gminie Kulesze Kościelne.

Policjanci apelują o zgłaszanie każdego przypadku zauważenia osoby narażonej na wychłodzenie organizmu pod numer alarmowy 997 lub 112. Jeden telefon może uratować czyjeś zdrowie a nawet życie.

Miejsca przebywania osób bezdomnych można również zgłaszać poprzez aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia