sobota, 10 luty 2018 11:46

Jak rozliczyć PIT przez internet? Poznaj nasze wskazówki i darmowy program

Rolteks

Przez kilka ostatnie lata urzędy skarbowe łagodniejszym okiem spoglądają na podatników. Nie tylko umożliwiają im składanie rocznych zeznań podatkowych przez internet, lecz nawet same do tego rozwiązania zachęcają. Jeśli dotychczas rozliczałeś się na standardowym druku w wersji papierowej i jeszcze nie wiesz, jak to zrobić, zajrzyj do naszego poradnika.

 

Jak rozliczyć PIT przez internet? Pierwsze kroki
Wypełnianie PIT-u przez internet jest w gruncie rzeczy łatwiejsze niż analogiczna czynność na druku. System bowiem sam podpowiada nam, których z pól nie możemy pominąć. Najpopularniejszą w Polsce deklaracją jest PIT-37. Pierwszym krokiem, jaki musimy podjąć, jest wejście na stronę https://www.pitax.pl/pity-2017/. Program ten umożliwia bezpłatne rozliczenie deklaracji podatkowej na 2018 rok bez wychodzenia z domu i biegania po urzędach. Wypełnianie PIT-u odbywa się całkowicie online – nie musimy niczego instalować ani ściągać na swój dysk, dlatego też nie musimy obawiać się wirusów czy złośliwego oprogramowania.

Najważniejsze zalety składania PIT przez internet
Wśród najważniejszych zalet tego rozwiązania warto zaliczyć wygodę i oszczędność czasu. Nie musimy ściągać ani drukować żadnych formularzy. Nie musimy również płacić za dostęp do programów rozliczających PIT. Istnieją przecież tak samo skuteczne, za to darmowe rozwiązania. Co więcej, za ich pośrednictwem możemy rozliczyć nie tylko najbardziej popularny PIT-37, ale również PIT-28 (służący do rozliczania m.in. przychodów z najmu lub dzierżawy) oraz każdy inny. Osoby wykonujące zlecenia dla klientów z zagranicy będą mogły za pośrednictwem programu uporać się nawet z najbardziej skomplikowanymi obliczeniami. Ponadto, osoby, które po raz pierwszy w swoim życiu składają PIT lub robiły to dotychczas drogą standardową, nie muszą martwić się, że nie będą potrafiły wypełnić jakiegokolwiek z pól. Przez poszczególne kroki formularza przeprowadzą ją podpowiedzi programu. W pierwszym punkcie wybieramy, czy rozliczamy PIT dla siebie, dla siebie i współmałżonka czy też dotyczą nas inne okoliczności, na przykład samotne wychowywanie dziecka. W następnych krokach wystarczy tylko stosować się do poleceń wyświetlanych na ekranie i uzupełniać dane. Proste, prawda?
Co więcej, za pośrednictwem programu do składania PIT-ów online możemy nie tylko złożyć deklarację podatkową, ale również dokonać jej korekty, jeśli otrzymaliśmy takie polecenie ze swojego urzędu skarbowego.

(Artykuł sponsorowany)