środa, 04 październik 2017 18:01

„Bezpieczna droga do szkoły” w Kobylinie-Borzymach

rolteks112018

„Bezpieczna droga do szkoły” w Kobylinie-Borzymach foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie Borzymach. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza obszarem po zmierzchu oraz zapinania pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy samochodem.

W ramach realizacji założeń ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” wysokomazowieccy policjanci odwiedzili we wtorek uczniów Szkoły Podstawowej im. Piotra Skargi w Kobylinie Borzymach. W trakcie spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym po zmierzchu, a także zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Prelekcje były też doskonałą okazją do powtórzenia przez dzieci numerów alarmowych.

Dodatkowo w zajęciach z najmłodszymi dziećmi wykorzystany został zestaw edukacyjny „Autochodzik”, sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. Poprzez wspólną zabawę dzieci mogą praktycznie poćwiczyć i utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony słuchaczy, o czym świadczyły liczne pytania zadawane policjantom. Na koniec prelekcji odbiorcy otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez władze samorządu lokalnego.

(źródło: KPP w Wysokiem Mazowieckiem)