wtorek, 04 lipiec 2017 18:46

Pościg za Volkswagenem z kontrabandą. Uciekające auto uderzyło w dom

Dziś (04.07.2017 r.) funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali auto z kontrabandą wartą blisko 55 tys. zł. Kierowca chcąc uniknąć kontroli podjął próbę ucieczki, którą zakończył uderzając w dom w Kobylinie-Borzymach.

Funkcjonariusze Straży Granicznej realizując czynności służbowe na drodze krajowej nr 8, w rejonie Jeżewa, przystąpili do kontroli drogowej pojazdu marki VW Passat. Kierowca samochodu nie zareagował na sygnały do zatrzymania podawane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i oddalił się z miejsca kontroli ze znaczną prędkością. Funkcjonariusze udali się w pościg za uciekającym autem. W miejscowości Kobylin Borzymy mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dom. Jak się okazało kierującym był 43 letni obywatel Polski, mieszkaniec województwa łódzkiego. W wyniku podjętych czynności w bagażniku pojazdu ujawniono około 4 tys. paczek papierosów bez znaków akcyzy o szacunkowej wartości około 54 tys. zł.

W przedmiotowej sprawie w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej wszczęto postępowanie karne. Kierowca odpowie za popełnienie czynów określonych w art. 91 § 1,3 i inne kodeksu karnego skarbowego. W związku z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej ukarany został mandatem karnym. Funkcjonariusze Policji zatrzymali kierującemu prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Za spowodowanie kolizji drogowej skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

(źródło/foto: Podlaski OSG/podlaski.strazgraniczna.pl)