wtorek, 18 kwiecień 2017 18:31

Kompletnie pijany 30-latek dachował Golfem! Ranny został pasażer [foto]

rolteks112018

Kompletnie pijany 30-latek dachował Golfem! Ranny został pasażer [foto] foto: czytelnicy

W Wielką Sobotę, na drodze publicznej w miejscowości Kropiewnica-Racibory (gmina Kobylin-Borzymy), kompletnie pijany 30-latek dachował prowadzonym przez siebie osobowym volkswagenem golfem. W wypadku ucierpiał pasażer, którego zabrano do szpitala.

 W sobotę po południu, 30-letni mężczyzna kierując osobowym volkswagen, mając w organizmie prawie trzy i pół promila alkoholu, spowodował wypadek. W miejscowości Kropiewnica-Racibory wyjeżdżając z łuku drogi zjechał na prawe pobocze, gdzie stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał na lewe pobocze, po czym dachował. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał pasażer golfa.

Zgłoszenie otrzymaliśmy 15 kwietnia o godzinie 15:09 - informuje nasz portal bryg. Zbigniew Zalewski Dowódca Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na drodze wojewódzkiej Nr 671 leży na dachu samochód osobowy marki volkswagen. Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn, którzy opuścili go o własnych siłach jeszcze przed naszym przybyciem. Obaj mężczyźni byli przytomni. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, przez ratowników OSP KSRG Sokoły, dla poszkodowanego pasażera. Mężczyźnie założono kołnierz ortopedyczny, umieszczono na noszach oraz podano tlen. Pasażer po zbadaniu przez zespół ratownictwa medycznego został zabrany do szpitala. Uszkodzony pojazd postawiono na kołach celem odłączenia dopływu prądu z akumulatora. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo, kierowany był przez policję. W działaniach trwających 1 godzinę i 43 minuty udział brały dwa zastępy JRG Wysokie Mazowieckie i jeden zastęp OSP KSRG Sokoły.