openmed2015b

wysMazow 935x10019032018

rolwit060318

bogucki2018

002

czwartek, 08 marzec 2018 18:13

Odblaskowy eksperyment w Wyszonkach Kościelnych

Odblaskowy eksperyment w Wyszonkach Kościelnych foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wieczór oraz ciemna nieoświetlona droga przed miejscowością Wyszonki Kościelne. Właśnie tam wysokomazowieccy policjanci zaprezentowali mieszkańcom jaką rolę odgrywają elementy odblaskowe w zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym.

Wysokomazowieccy policjanci po wieczornym nabożeństwie w kościele parafialnym w Wyszonkach Kościelnych zaprosili wiernych do udziału w „eksperymencie odblaskowym”. Podczas eksperymentu, na nieoświetlonej drodze ustawiony został pojazd z włączonymi światłami, a przed nim w oddali znajdowała się grupa pieszych, która pomimo światła z samochodowych reflektorów była jednak niewidoczna. Po chwili zademonstrowano uczestnikom przedsięwzięcia jak zmienia się sytuacja, gdy piesi poruszają się po drodze wykorzystując elementy odblaskowe. Biorący udział w eksperymencie zgodnie stwierdzili, że dopiero teraz uzmysłowili sobie jak ważne dla bezpieczeństwa pieszych jest używanie odblasków.

Należy pamiętać, że kierowca widzi pieszego ubranego w ciemny strój dopiero z odległości około 30 m. Natomiast nawet niewielki noszony prawidłowo na odzieży odblask sprawia, że osoba taka widoczna jest już nawet ze 150 m. Ta duża dodatkowa odległość pozwala kierowcy na bezpieczne ominięcie pieszego lub wyhamowanie pojazdu i uniknięcie potrącenia.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia