środa, 22 listopad 2017 17:31

O prawach dziecka w Szkole Podstawowej w Klukowie

rolteks112018

O prawach dziecka w Szkole Podstawowej w Klukowie foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu wysokomazowieccy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Klukowie, aby porozmawiać o prawach dziecka.

Podczas warsztatów dzieci wykazały się zaangażowaniem i pomysłowością przy wykonywaniu plakatów o powyższej tematyce. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny ".

Policjanci wysokomazowieckiej komendy Policji, odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Klukowie aby porozmawiać o prawach dziecka. Przedsięwzięcie to miało nietypowy charakter bowiem przeprowadzone zostało w formie obrad parlamentarnych sejmiku uczniowskiego. Uczniowie byli delegatami, którym przewodniczył Marszałek Sejmu – uczeń prowadzący obrady. Uczniowie – ministrowie – zaprezentowali w pierwszej części obrad prawa dziecka, których przestrzeganie przez świat dorosłych jest dla nich najistotniejsze. Następnie odbyła się debata na temat respektowania praw uczniów w szkole. Na problemy dotyczące wolności słowa, prawa do wypoczynku i czasu wolnego, prawa do odpowiedniego standardu życia wypowiadali się uczniowie, rodzice, nauczyciele i policjanci biorący udział w obradach. Posiedzenie sejmiku uczniowskiego zakończyło się wykonaniem piosenki „Nasze prawa” przez wszystkich uczestników. Podczas warsztatów dzieci wykazały się zaangażowaniem i pomysłowością przy wykonywaniu plakatów, w których musiały zawrzeć pięć praw dziecka. Uczniowie z chęcią przystąpili do udziału w konkursie plastycznym " Znam swoje prawa..." w ramach kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny ".

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)