środa, 06 luty 2019 20:35

Czyżew. Podawał się za policjanta. Uwaga na oszustów!

Czyżew. Podawał się za policjanta. Uwaga na oszustów! foto: pixabay.com

Do 60-letniej mieszkanki Czyżewa zadzwonił dzisiaj (06.02) mężczyzna podając się za funkcjonariusza policji. Poinformował, że prowadzi śledztwo dotyczące włamań na konta bankowe. Na szczęście kobieta domyśliła się, że jest to próba oszustwa i natychmiast zadzwoniła do prawdziwych policjantów. Policja w dalszym ciągu ostrzega przed oszustwami telekomunikacyjnymi.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem w dniu dzisiejszym, około godziny 12:15, otrzymał informację o próbie oszustwa metodą na funkcjonariusza. Zgłaszającą była kobieta, na której telefon zadzwonił oszust. Przedstawił się jej podając swoje dane oraz numer legitymacji. Mężczyzna poinformował, że prowadzi śledztwo dotyczące grupy włamującej się na konta bankowe. Na szczęście kobieta przekazała słuchawkę swojej synowej, a sama z telefonu komórkowego zadzwoniła do dyżurnego wysokomazowieckiej policji i poinformowała, że ktoś do niej właśnie dzwoni i ma podejrzenie, że jest to oszustwo. W tym momencie dzwoniący mężczyzna, gdy usłyszał w słuchawce głos innej kobiety, rozłączył się.

Wysokomazowieccy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców o czujność i rozwagę. Podobne zgłoszenia otrzymali dzisiaj policjanci m.in. w Łapach i Białymstoku.