poniedziałek, 14 styczeń 2019 18:00

XVIII „Prezentacje Kolęd i Zespołów Kolędniczych” w Czyżewie [foto]

XVIII „Prezentacje Kolęd i Zespołów Kolędniczych” w Czyżewie [foto] foto: GOK w Czyżewie

W niedzielne popołudnie, 13 stycznia 2019 r. odbyły się „Prezentacje Kolęd i Zespołów Kolędniczych”, które organizuje czyżewski Gminny Ośrodek Kultury.

Spotkanie zainaugurowała Dyrektor GOK-u Katarzyna Kostro witając zgromadzoną publiczność. Następnie Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka złożyła wszystkim noworoczne życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności, jak też podziękowała uczestnikom za kultywowanie tradycji bożonarodzeniowego kolędowania, natomiast organizatorom za organizację osiemnastej już edycji prezentacji.

Prezentacje kolędnicze rozpoczęły dzieci z „Teatru Marzeń” czyżewskiego GOK-u, prowadzonego przez Anię Kazimierczuk, które wcielając się w rolę pierniczków zaprezentowały powitalny wiersz, a następnie słodkimi ciasteczkami poczęstowały mile zaskoczoną widownię. Jako druga grupa kolędnicza zaprezentowały się „Herody Gminy Czyżew” z „Królem” na czele, w rolę którego od lat wciela się Stanisław Kamianowski z Rosochatego Kościelnego. Publiczność szczególnie rozbawiły wesołe monologi i kreacje aktorskie Żyda i Diabła.

Następnie wystąpiły dziecięce i młodzieżowe grupy wokalne „B-moll” i „Nova Noota”, które przygotowała Agnieszka Ołdakowska- instr. GOK-u w Czyżewie. Młodzi wokaliści pięknie zaśpiewali tradycyjne kolędy oraz utwory o tematyce bożonarodzeniowej. Tegoroczne kolędowanie w Czyżewie zakończyło „Kolędowanie z szopką z Wąsosza” w wykonaniu Jacka Nowaka z córką. Warto nadmienić, iż zarówno szopka, jak i lalki, mają już 50 lat, a Pan Jacek prezentuje je co roku i kontynuuje tą wspaniałą tradycję kolędniczą nieprzerwanie od małego dziecka.

Organizatorzy dziękują wszystkim za występy. Do zobaczenia za rok!

GOK w Czyżewie