poniedziałek, 10 grudzień 2018 20:34

Finał Szlachetnej Paczki w Czyżewie [foto]

Finał Szlachetnej Paczki w Czyżewie [foto] foto: Szlachetna Paczka Czyżew

8-9 grudzień okazał się Dniem Cudów. W ten weekend odbył się 18 Finał Szlachetnej Paczki. Był to niezapomniany czas dla mieszkańców gminy Czyżew, ponieważ tu po raz pierwszy działała Szlachetna Paczka.

Jak informują nas wolontariusze szlachetnej Paczki z Czyżewa: W tegorocznej akcji brało udział 14 tysięcy wolontariuszy, z czego w Czyżewie mieliśmy ich aż 14. W całej Polsce było ok. 17 tyś. ubogich rodzin. W naszym mieście mieliśmy 24 potrzebujące rodziny. Każda z nich znalazła swojego darczyńcę i otrzymała wspaniałe paczki.

Przez te dwa dni mogliśmy gościć w naszej bazie, która mieściła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie, wiele wspaniałych osób, nie tylko z Podlasia. Rodziny zostały wybrane również przez darczyńców z innych miast, np.: z Gdańska, Warszawy, Krakowa, Grodziska Mazowieckiego. W akcję włączyła się także Policja z Wysokiego Mazowieckiego, Ochotnicza Straż Pożarna z Wyszonk Kościelnych, Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Tumult" z Białegostoku i Turośni Kościelnej, którzy również przygotowali paczki dla ubogich rodzin. Inicjatywie tej może towarzyszyć cytat Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Każdy z nas, nauczył się wielu cennych rzeczy. Osoby zaangażowane w Szlachetną Paczkę, to ludzie o wielkim sercu. Całej akcji towarzyszyły niezapomniane i wzruszające chwile. Z ogromnym zaangażowanie przygotowali się do tak ważnego wydarzenia.

Lider Szlachetnej Paczki i wolontariusze z rejonu Czyżew, chcieliby bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w tą piękną akcję. Dzięki niej wiele rodzin zyskało nadzieję na lepsze jutro, na twarzach osób starszych, rodziców i dzieci gościł uśmiech, a często również łzy. Mamy nadzieję, że za rok również wszyscy się spotkamy i będziemy działać dalej.