niedziela, 16 wrzesień 2018 18:38

Projekt 10 na 100, czyli dziesięć legend Powiatu Wysokomazowieckiego na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej pozyskało w roku bieżącym dotację na realizację projektu pt. "10 na 100…". Zadanie publiczne dofinansował Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego. Projekt otrzymał patronat honorowy Burmistrza Czyżewa - Anny Boguckiej oraz Starosty Wysokomazowieckiego Bogdana Zielińskiego. Jego koordynatorką jest Anna Kazimierczuk.

W chwili obecnej trwa redagowanie wyjątkowej publikacji, w której zamieścimy dziesięć legend/ tekstów/ wierszy z dziewięciu gmin powiatu oraz miasta Wysokie Mazowieckie. Do każdego tekstu podopieczni/ członkowie instytucji lub organizacji oświaty i kultury z Gminy Czyżew wykonają ilustracje, które również zamieścimy w folderze, a w które w finale zaprezentujemy w ramach oryginalnej wystawy. Podsumowanie projektu odbędzie się w listopadzie tego roku. Prace literackie zostaną ocenione w ramach „Powiatowego Konkursu Literackiego”, w komisji której zasiadają: Katarzyna Kazimierczuk- kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Czyżew, członek SKZCz; Anna Kazimierczuk- prezes SKZCz; Przemysław Wasilewski- przewodnik Muzeum Ziemi Czyżewskiej, członek SKZCz; Aneta Zaremba- nauczyciel języka polskiego Szkoły Podstawowej w Czyżewie; Iwona Sienicka- wiceprezes SKZCz, n-el języka polskiego Szkoły Podstawowej w Rosochatem Kościelnem. Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni podczas uroczystego podsumowania projektu w Muzeum Ziemi Czyżewskiej.

Dotychczas współpracy przy realizacji projektu podjęły się następujące instytucje i organizacje: Muzeum Ziemi Czyżewskiej, Urząd Miejski w Czyżewie, ZSOiZ w Czyżewie, Szkoła Podstawowa w Czyżewie, Gminne Przedszkole w Czyżewie, Biblioteka Publiczna Gminy Czyżew, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej, Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem, Gminna Biblioteka Publiczna w Kuleszach Kościelnych, Urząd Miejski w Ciechanowcu, Miejski Ośrodek Kultury- Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem, Gminny Ośrodek Kultury w Klukowie, Stowarzyszenie „Art.- Szep” w Szepietowie, Centrum Kulturalno- Biblioteczne w Sokołach, Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej w Sokołach, Gminny Ośrodek Kultury w Nowych Piekutach, Szkoła Podstawowa w Kobylinie Borzymach, Urząd Gminy Wysokie Mazowieckie.

Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej

kluk16092018