poniedziałek, 09 lipiec 2018 14:48

Weekend pełen atrakcji! Dni Czyżewa 2018 za nami [wideo/foto]

rolteks112018

Weekend pełen atrakcji! Dni Czyżewa 2018 za nami [wideo/foto] foto: Patryk WOjtczuk

Dni Czyżewa 2018 odbyły się w ubiegły weekend, 8-9 lipca. Patronat medialny nad imprezą sprawował portal wysokomazowiecki24.

Wydarzenie, jak co roku, jest okazją do dobrej zabawy. Również i w tym organizator, Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie, zadbał o program pełen atrakcji, tak aby każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Dodatkowo Dniom Czyżewa towarzyszyła piękna, pełna słońca wakacyjna pogoda.

W sobotę, w godzinach 10.00 – 14.00 w Bibliotece Publicznej w Czyżewie można było obejrzeć wystawę malarską zatytułowaną „Piękno Podlasia”. Obrazy olejne wykonane przez podlaskich malarzy przedstawiały urokliwe krajobrazy naszego pięknego Podlasia.

O godzinie 13.00, na boisku „Orlik” został oficjalnie rozpoczęty Turniej Piłki Nożnej o puchar Burmistrza Czyżewa.

Wieczorem, w sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie odbył się koncert „Twoim jest serce me” w ramach XXV Festiwalu „Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża”

Na scenie można było usłyszeć utwory m.in. z opery „Carmen” oraz musicalu „Koty”

W niedzielę, bardzo wcześnie, bo już o 5.00 rano odbyły się po raz trzeci spławikowe zawody o puchar Burmistrza Czyżewa.

Dalsze niedzielne atrakcje towarzyszące Dniom Czyżewa odbywały się już na miejskim stadionie. Na scenie można było posłuchać koncertu laureatów Powiatowego Konkursu Piosenki Młodzieżowej oraz występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie. Następnie, swoje zdolności artystyczne zaprezentowały Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Czyżewie.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Burmistrz Anna Bogucka. Wraz z zaproszonymi gośćmi m. in. Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jackiem Boguckim, Marszałkiem Województwa Podlaskiego Jerzym Leszczyńskim oraz Prezesem Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekovita” Dariuszem Sapińskim uhonorowała laureatów odznaczeń „Zasłużony dla rolnictwa” oraz plebiscytu „Najlepsi w gminie” wręczając statuetki i nagrody zwycięzcom, w siedmiu kategoriach: Przedsiębiorca Roku, Społecznik Roku, Nauczyciel - Wychowawca Roku, Osobowość Roku w Dziedzinie Kultury, Rolnik Roku, Sportowiec Roku oraz Uczeń Roku.

Odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa”:

 • Bogdan Dąbrowski – od 37 lat kierował Gminną Spółdzielnią Samopomoc Chłopska w Czyżewie, która była przez wiele lat głównym dostawcą materiałów do produkcji rolnej z terenu gminy Czyżew
 • Krzysztof Grzywa – od 38 lat kieruje Bankiem Spółdzielczym w Czyżewie
 • Zdzisław Franciszek Grądzki – 36 lat w obsłudze rolnictwa gminy Czyżew
 • Krzysztof Kołakowski – Właściciel firmy zajmującej się od 20 lat handlem artykułami przemysłowymi, główny dostawca materiałów do produkcji rolnej

Wyniki plebiscytu „Najlepsi w Gminie”

 1. w kategorii Przedsiębiorca Roku – Artur Stańczuk – jako przykład przedsięwzięcia w zakresie rozwoju małej przedsiębiorczości na terenie gminy oraz za pracę na rzecz społeczności lokalnej, Tomasz Miszkiewicz – za działania na rzecz rozwoju gospodarczego gminy, Barbara Kraszewska – specjalne wyróżnienie za wysokie osiągnięcia prowadzonej przez nią firmy PRIMATOR
 2. w kategorii Społecznik Roku – Dariusz Sienicki – za wieloletnie pełnienie funkcji Komendanta OSP
 3. w kategorii Nauczyciel-Wychowawca Roku – Bogusława Kossakowska, Maria Krystosiak, Danuta Alińska, Dorota Jadczak
 4. w kategorii osobowość Roku w dziedzinie kultury – Orkiestra Dęta przy Ośrodku Kultury w Czyżewie
 5. w kategorii Rolnik Roku: Państwo Zofia i Tadeusz Kaczyńscy, Państwo Dorota i Janusz Tymińscy oraz Pani Grażyna Gnatowska,
 6. w kategorii Sportowiec Roku – Drużyna Piłki Nożnej ze Szkoły Podstawowej w Czyżewie, rocznik 2010 „Orlęta Czyżew”
 7. w kategorii Uczeń Roku – Dawid Kulesza, Maciej Mioduszewski, Rafał Borowy oraz Mateusz Wawrzeńczuk

Uhonorowani zostali również uczniowie z terenu gminy Czyżew, którzy w minionym roku szkolnym 2017/2018 uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Stypendium Burmistrza otrzymało aż 62 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjum oraz liceum.

Na scenie wręczono również nagrody dla zwycięzców Turnieju Piłki Nożnej oraz spławikowych zawodów wędkarskich o Puchar Burmistrza Czyżewa.

Wyniki Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Czyżewa:

 1. Orlęta Czyżew
 2. OSP Czyżew
 3. Iskra Zaręby Kościelne

Wyniki Spławikowych Zawodów o Puchar Burmistrza Czyżewa:

 1. Ryszard Wasilewski
 2. Sławomir Ołdakowski
 3. Paweł Mystkowski

W dalszej części imprezy, można było na chwilę przenieść się do czasów rycerskich, dzięki pokazom walk wojów wczesnego średniowiecza. Co więcej, jeśli komuś wystarczyło odwagi, sam mógł spróbować sił w potyczce władając średniowieczną bronią.

Na scenie natomiast wystąpiły takie zespoły jak: „CYGAŃSKIE CZARY” Elena Rutkowska, „GOOSEBUMPS” oraz „DORIS”

Gwiazdą wieczoru była Patrycja Markowska.

Wideo jest zapisem transmisji na żywo z naszego fanpage (www.facebook.com/wysmaz)