środa, 09 maj 2018 18:59

Czyżew. 100 lat Niepodległej [wideo/foto]

rolteks112018

Czyżew. 100 lat Niepodległej [wideo/foto] foto: Szkoła Podstawowa w Czyżewie

9 maja 2018 r. został rozstrzygnięty XI Powiatowy Konkurs Poetycki „Wierszem malowane” zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. „Szarych Szeregów” w Czyżewie. W tym roku przyświecało mu hasło: „100 lat Niepodległej”. 

Obecna na otwarciu konkursu Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka powiedziała: „Pierwotnie organizatorem konkursu było nasze gimnazjum. Jego kolejna edycja potwierdza tylko fakt, że to wydarzenie ma już swoje stałe miejsce nie tylko w kalendarzu szkolnym, ale i gminnym. 3 maja dedykowaliśmy bieg uliczny setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a dziś wsłuchiwać się będziemy w wiersze, których tematyka nawiązuje do tych obchodów. Bardzo mnie cieszy, że młodzi poeci zechcieli zmierzyć się z tym tematem.

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół z powiatu wysokomazowieckiego. Łącznie w zbiorku, który wydała czyżewska podstawówka znalazły się 73 wiersze, które oceniała komisja w składzie: Cecylia Dąbrowskiej i Anna Czartoszewska. Podkreślono, że uczniowie wykazali się dużą wrażliwością oraz wiedzą na temat minionych, ale jakże znaczących dla pamięci naszego narodu, wydarzeń.

Wyniki konkursu:

Uczniowie szkół podstawowych

  • I miejsce - Łucja Anna Lubowicka SP Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem
  • II miejsce - Wiktoria Anna Sienicka SP w Czyżewie
  • III miejsce - Maksymilian Brzóska SP Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem
  • Wyróżnienia - Paulina Jaszak SP w Dąbrowie Wielkiej, Michał Zaborowski SP w Rosochatem Kościelem, Anna Bruszewska SP w Sokołach, Aleksandra Święcka SP w Jabłonce Kościelnej

Uczniowie gimnazjów i szkół średnich

  • I miejsce - Tatiana Mizura SP w Jabłonce Kościelnej
  • II miejsce - Rafał Jastrzębski SP w Rosochatem Kościelnem
  • III miejsce - Klaudia Oleksik Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem
  • Wyróżnienie - Sebastian Parzych SP w Czyżewie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Czyżewa Annę Bogucką, która od kilku lat obejmuje konkurs honorowym patronatem.

Podczas podsumowania Dyrektor Anna Sienicka także zaznaczyła, że tegoroczna edycja konkursu jest ważnym akcentem wśród wielu działań kierowanej przez nią placówki, których celem jest uczczenie tych, którzy zadbali o to, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce.

Konkurs koordynowała polonistka Irena Uścińska.

Info, foto i wideo
Szkoła Podstawowa w Czyżewie