openmed2015b

wysMazow 935x10019032018

rolwit060318

bogucki2018

002

czwartek, 01 marzec 2018 18:26

Czyżew. Gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych [wideo/foto]

Czyżew. Gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych [wideo/foto] foto: Radosław Sienicki

Modlitwą przy Pomniku Niepodległości w Czyżewie w intencji pomordowanych polskich żołnierzy - bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy z odwagą i determinacją stanęli w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, rozpoczęły się gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Apel Poległych, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w symboliczny sposób przywróciły pamięć o ludziach, którzy byli urzeczywistnieniem demokratycznych dążeń społeczeństwa polskiego. W sali kinowej Gminnego Ośrodka kultury w Czyżewie Burmistrz Anna Bogucka mówiąc o odwadze wspominanych 1 marca żołnierzach podkreśliła: To oni przez dziesięciolecia żyli w zapomnieniu, a walcząc o wolność Polski przedstawiani byli jako wrogowie narodu, bandyci i przestępcy. (…) Dziś jednak są jasnym punktem odniesienia. Nie pytali, co może dać im ojczyzna. Chcieli służyć jej jak najlepiej, a służbie tej byli wierni do końca.

Częścią artystyczną uczniów z czyżewskiej szkoły średniej oraz projekcją filmu "Wyklęty" zakończyły się oficjalne uroczystości w Czyżewie, którym towarzyszyło szereg innych działań. Wśród nich warto przypomnieć, że w Muzeum Ziemi Czyżewskiej została otwarta wystawa fotograficzna "Namioty Wyklętych", a w miejscowym GOK-u wystawa planszowa "Rotmistrz Witold Pilecki Polak, Mąż, Ojciec, Bohater".

Radosław Sienicki

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia