środa, 28 luty 2018 18:13

Uroczyste rozdanie Stypendium Burmistrza Czyżewa [wideo/foto]

27 lutego 2018 r. w sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie 36 uczniów z terenu gminy, którzy dzięki swojej pracy i zaangażowaniu uzyskali za pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/18 wysokie wyniki w nauce, odebrało stypendium Burmistrza Czyżewa. Ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie (w tym uczniowie gimnazjum) wyróżnionych zostało 27 uczniów, z Rosochatego Kościelnego (szkoła podstawowa i gimnazjum) 8 i z Dąbrowy Wielkiej 1.

Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka składając gratulacje nagrodzonym uczniom oraz ich rodzicom powiedziała: Cieszy mnie fakt, że w naszej gminie mamy tak wielu uzdolnionych uczniów, którzy dzięki swojej pracy oraz wsparciu najbliższych, a także warunkom jakie stwarza im szkoła – uzyskali tak wysokie wyniki w nauce. To powód do dumy, ale zarazem wyzwanie do stawiania sobie coraz wyższych celów.

Stypendia uczniom oraz listy gratulacyjne rodzicom Burmistrz Anna Bogucka wręczyła wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Czyżewie Witoldem Sienickim. Delegacja rodziców podziękowała Pani Burmistrz za przyznane ich dzieciom wyróżnienia.

Młodzież z czyżewskiej podstawówki oraz oddziałów gimnazjalnych zaprezentowała się w części artystycznej pt. „O szkole na wesoło …”. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Stypendystom oprócz ich rodziców towarzyszyli także dyrektorzy szkół oraz wychowawcy klas.

Radosław Sienicki/Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Czyżewie