środa, 07 luty 2018 18:00

Studniówka 2018 ZSOiZ w Czyżewie [foto]

Bal maturzystów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie odbył się w dniu 27 stycznia 2018 r. w "Arkadii" w Ciechanowcu. Poniżej relacja czyżewskich maturzystów ze swojego pierwszego prawdziwego balu.

Studniówka jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego ucznia szkoły średniej. To dzień, na który młodzi ludzie czekają i starannie się do niego przygotowują. Odświętne szaty i odpowiednio dobrane fryzury świadczą o szczególnym charakterze tego spotkania. Bal maturzystów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie odbył się w dniu 27 stycznia 2018 r. w „Arkadii” w Ciechanowcu. O godzinie 19:00 całą uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów klas maturalnych wraz z osobami towarzyszącymi. Poloneza poprowadziła tradycyjnie dyrektor ZSOiZ w Czyżewie – p. Alicja Bańkowska, a w kolejnych parach młodzież wiedli wychowawcy – p. Izabela Dembińska i p. Sebastian Tyszko. Po jego zakończeniu pani dyrektor otworzyła przemową część oficjalną; przywołując wspomnienie własnej studniówki życzyła, aby tak jak jej – studniówka Anno Domini 2018 pozostała najpiękniejszym wspomnieniem naszej młodości. Głos zabrali również goście m. in. ksiądz Krzysztof Szakiel, przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSOiZ w Czyżewie pani Dorota Śliwińska oraz przedstawiciele rodziców zgromadzonych maturzystów. Każda przemowa wyrażona była ciepłym słowem dodającym nam otuchy i siły do uzyskania jak najlepszych wyników z egzaminu dojrzałości. Po wysłuchaniu pięknych życzeń nadszedł czas na ważną część tego balu, którą było wręczenie kwiatów przez maturzystów w ramach podziękowania za trud włożony w wychowanie oraz wykształcenie i przygotowanie nas do najważniejszego egzaminu w naszym życiu. Do kwiatów jako wyraz wdzięczności załączyliśmy przepięknego husarskiego poloneza pokazowego, przygotowanego przez panią Izabelę Dembińską, który zakończył część oficjalną. Wszyscy zasiedliśmy za stoły i mogliśmy cieszyć się tą piękną chwilą oraz bawić się do białego rana. 

Studniówka okazała się udana, nie tylko dla nas - uczniów, ale również dla wszystkich zaproszonych gości i rodziców. Możemy z pewnością powiedzieć, że będziemy chętnie wracać myślami do tamtych wspaniałych chwil. Tak więc, jak mówi stare przysłowie „Studniówka udana, matura zdana” - wszyscy maturzyści mają nadzieję, że egzaminy upłyną im równie szybko i przyjemnie jak studniówka. Każdy z nas otrzyma satysfakcjonujące ich wyniki, dzięki którym dostanie się na wymarzoną uczelnię, aby kontynuować naukę na studiach wyższych.

foto: Studio Video Mix Orłowski