niedziela, 04 luty 2018 17:34

Ferie Zimowe w Czyżewie za nami! [foto]

rolteks112018

Ferie Zimowe w Czyżewie za nami! [foto] foto: GOK w Czyżewie

W ramach tegorocznych ferii zimowych, zorganizowanych przez czyżewski GOK, chętni mogli uczestniczyć w wielu różnorodnych inicjatywach.

Jak informuje nas Anna Kazimierczuk, st.instr.GOK w Czyżewie: powodzeniem cieszyły się warsztaty nauki gry na instrumentach dętych oraz zajęcia taneczne mażoretek, jak również zajęcia plastyczne, tańca towarzyskiego, teatralne i szachowe. Nowością były lekcje hip-hopu, które zgromadziły wielu małych i dużych, pasjonatów tańca nowoczesnego.
Prawdziwym „strzałem w dziesiątkę” były dwa wyjazdy edukacyjne. 24 stycznia odbyła się wycieczka do Białegostoku, której głównym punktem była wizyta w Białostockim Teatrze Lalek. W teatrze obejrzeliśmy urzekający scenografią oraz grą aktorską, piękny spektakl pt. „Cudowna lampa Alladyna” oraz zwiedziliśmy bajkową, pełną tajemniczych zakamarków „Piwnicę Lalek”. Natomiast 31 stycznia, we współpracy z Urzędem Miejskim w Czyżewie, został zorganizowany drugi wyjazd, tym razem do Drozdowa i Łomży. W Drozdowie zwiedziliśmy ciekawe Muzeum Przyrody, mieszczące się w dawnej siedzibie słynnego Rodu Lutosławskich. Natomiast w Kościele Braci Kapucynów w Łomży podziwialiśmy zabytkową, ruchomą szopkę.
Do naszego ośrodka kultury tradycyjnie też zawitało kino. Widzowie mieli do wyboru następujące filmy: „Fernando”, „Tedi i mapa skarbów”, „Jumanji. Przygoda w dżungli”, „Narzeczony na niby” oraz „Podatek od miłości”.
Dużym powodzeniem, szczególnie wśród młodzieży, cieszyła się w tym roku kawiarenka, a zwłaszcza bilard i tenis stołowy. 
Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o to, by zajęcia i wyjazdy w ramach ferii były niezapomniane i twórcze dla wszystkich uczestników. Cieszymy się, że tak wiele osób skorzystało w tym roku z oferty zajęć naszego GOK-u.