klukowo2018karnw24

openmed2015b

002

niedziela, 07 styczeń 2018 09:02

Czyżew. Trzej Królowie są wśród nas [wideo/foto]

Czyżew. Trzej Królowie są wśród nas [wideo/foto] foto: R.Sienicki

6 stycznia po raz kolejny na ulicach Czyżewa pojawił się Orszak Trzech Króli. Czyżew znów znalazł się w gronie ponad sześciuset miast Polski, które w ten sposób sięgnęły po ten piękny, z roku na rok zyskujący na popularności, zwyczaj.

Nieodzownym elementem czyżewskiego orszaku było wspólne, głośne kolędowanie przy akompaniamencie akordeonistów, a także powozy konne. Jak zwykle na placu przy Szkole Podstawowej w Czyżewie na najmłodszych czekały słodkości, zaś na dorosłych życzenia noworoczne złożone przez jednego z Mędrców.

Przemarsz barwnego korowodu poprzedziła Msza św., której przewodniczył ks. inf. Jan Sołowianiuk z Łomży. W słowie skierowanym do czyżewskich parafian wyraził on swoją wdzięczność i radość, że już po raz trzeci z rzędu może uczestniczyć wspólnie z nimi w Uroczystościach Objawienia Pańskiego.

W tym roku padł chyba rekord uczestników czyżewskiego Orszaku Trzech Króli, bo i pogoda okazała się wyjątkowo sprzyjająca, a i chętnych do udziału w przemarszu nie brakowało.

Tekst, foto, wideo:Radosław Sienicki

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia