skok042017

openmed2015b

lider2017środa, 11 styczeń 2017 19:52

„Bezpieczne ferie” w Czyżewie

„Bezpieczne ferie” w Czyżewie foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci, w ramach działań „Bezpieczne ferie”, spotykali się wczoraj z uczniami Zespołu Szkół w Czyżewie.

Wysokomazowieccy policjanci, w ramach programu „Bezpieczne ferie”, już od kilkunastu dni spotykają się z uczniami w szkołach położonych na terenie powiatu. Tym razem mundurowi odwiedzili dzieci i młodzież Zespołu Szkół w Czyżewie. W trakcie wizyty funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw oraz radzili, jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Szczególną uwagę zwrócono na niebezpieczeństwo zabaw na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Utrwalono też znajomość wśród dzieci numerów telefonów do służb ratowniczych oraz zasady związane z ich zawiadamianiem. Funkcjonariusze przypomnieli słuchaczom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a szczególności, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przez pieszych. Wczorajsze spotkanie było również doskonałą okazją, aby wskazać młodym ludziom niebezpieczeństwa związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych. W trakcie prelekcji funkcjonariusze podkreślali jak ważna jest wiedza młodego człowieka na temat konsekwencji związanych z zażywaniem substancji niewiadomego pochodzenia i składu. Podnoszenie świadomości młodzieży o zagrożeniu jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy jest najskuteczniejszą obroną przed nimi. Policjanci zwrócili również uwagę słuchaczy na to, że okres zimowy to bardzo trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Funkcjonariusze apelowali, że w razie zauważenia takiej osoby należy natychmiast wezwać pomoc. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane przez policjantów.

(KPP w Wysokiem Mazowiekiem)O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia