Czyżew

wtorek, 11 grudzień 2018 20:07

Bal Mikołajkowy w Czyżewie [foto]

W niedzielne popołudnie 9 grudnia w świetlicy miejskiej w Czyżewie Gminny Ośrodek Kultury zorganizował dla dzieci „Bal Mikołajkowy”.
poniedziałek, 10 grudzień 2018 20:34

Finał Szlachetnej Paczki w Czyżewie [foto]

8-9 grudzień okazał się Dniem Cudów. W ten weekend odbył się 18 Finał Szlachetnej Paczki. Był to niezapomniany czas dla mieszkańców gminy Czyżew, ponieważ tu po raz pierwszy działała Szlachetna Paczka.
Trwają policyjne działania „Nie bądźmy obojętni”. Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu, dlatego wysokomazowieccy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu – reagujmy, wezwijmy pomoc i nie dajmy zamarznąć!
Sąd Okręgowy w Łomży po rozpatrzeniu protestu wyborczego stwierdził nieważność wyboru jednego z radnych do Rady Miejskiej w Czyżewie. Wydał postanowienie o ponownym przeliczeniu głosów w jednym z obwodów z uwzględnieniem dwóch, które komisja zakwalifikowała jako nieważne.
Panujące obecnie na drogach warunki wymagają od kierowców całkowitej zmiany stylu jazdy. Jezdnia pomimo, że ma czarną nawierzchnię – może być miejscami oblodzona. Pamiętajmy więc o tym, żeby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.
wtorek, 04 grudzień 2018 17:05

1 tys. zł kary za wypuszczenie psa bez opieki

Kara grzywny w wysokości 1 000 zł grozi osobom, które pozwalają psom biegać samopas bez smyczy lub kagańca. Sprawa dotyczy wszystkich właścicieli czworonogów.
W czwartek, 29 listopada, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się II Sesja Rady Powiatu Wysokomazowieckiego kadencji 2018 - 2023.
Blisko trzy miliony złotych przyznał dziś Zarząd Województwa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na projekty gmin z Lokalnych Grup Działania. Dotacje otrzymały Gmina Czyżew i Gmina Ciechanowiec.
20 listopada 2018 r., w Muzeum Ziemi Czyżewskiej, Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej zorganizowało uroczyste podsumowanie projektu „10 na 100, czyli dziesięć legend Powiatu Wysokomazowieckiego na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości". Zadanie publiczne zostało dofinansowane przez Powiat Wysokomazowiecki. Honorowy patronat na projektem objęli Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka oraz Starosta Wysokomazowiecki Bogdan…
Ciało 65-letniego mężczyzny, znajdujące się w rzece Brok, znalazł dzisiaj rano mieszkaniec Czyżewa. Na miejsce przybyła policja, straż pożarna i prokurator.
niedziela, 25 listopad 2018 16:52

Szlachetna Paczka Czyżew - POMÓŻ I TY!

Wielkie otwarcie bazy nastąpiło już 17 listopada. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl znajdują się historie rodzin, które odwiedzili w tym roku wolontariusze Szlachetnej Paczki.
W dniu dzisiejszym (21.11) odbyła się I Sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Czyżewie VIII Kadencji. Poprzedzona została Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Czyżewie.