poniedziałek, 18 marzec 2019 18:22

Ciechanowiec. XI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny – „πPilecki” połączony z Dniem Promocji Matematyki [foto]

Ciechanowiec. XI Międzyszkolny Konkurs  Matematyczny – „πPilecki” połączony z Dniem Promocji Matematyki [foto] foto: ZSOiZ w Ciechanowcu

14 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu odbył się I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny- „πPilecki” połączony z Dniem Promocji Matematyki. W konkursie rywalizowało ze sobą 30 uczniów z 10 Szkół Podstawowych i Gimnazjów z dwóch powiatów województwa podlaskiego.

Zwyciężczynią konkursu została Patrycja Wąsak ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu- oddział gimnazjalny. Miejsce II i III zajęli uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem- Amelia Dołęgowska i Oscar Jarząbek.

Uczestnicy konkursu oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu w Dniu Promocji Matematyki, mieli okazję uczestniczyć w lekcji matematycznej dotyczącej Fraktali, lekcji muzealnej dotyczącej architektury regionu, wystawie prac dyplomowych Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, pokazie musztry paradnej. Uczestnicy imprezy wysłuchali także występu chóru szkolnego i zespołu muzyczno-wokalnego działającego w ZSOiZ w Ciechanowcu.
Projekt, który zakładał powstanie i realizację tego przedsięwzięcia miał na celu podkreślenie znaczenia matematyki w życiu każdego człowieka i był ściśle związany z obchodami Jubileuszowego Roku Matematyki oraz Międzynarodowym Dniem Liczby π.

Święto Matematyki zrealizowane zostało dzięki dotacji Fundacji mBanku, współpracy z Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu oraz wsparciu lokalnych sponsorów, takich jak: Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, Młyn w Ciechanowcu, Pan Jan Morzy, Państwo Krystyna i Mirosław Kobus, Pan Wojciech Pietraniuk, Pan Patryk Koc.

(ZSOiZ w Ciechanowcu)