czwartek, 07 luty 2019 20:49

Dzielnicowi z Ciechanowca w trosce o osoby narażone na wychłodzenie

Dzielnicowi z Ciechanowca w trosce o osoby narażone na wychłodzenie foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Trwa bardzo trudny okres dla osób samotnych, bezdomnych. Każdego roku odnotowuje się przypadki zgonów tych osób, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu. W trosce o osoby mieszkające samotnie dzielnicowi z Posterunku Policji w Ciechanowcu kontrolują miejsca przebywania osób starszych i samotnych. Funkcjonariusze sprawdzają, czy nie potrzebują oni pomocy.

Każdego roku w okresie zimowym dochodzi do zgonów osób, spowodowane niską temperaturą. Dlatego też każdego dnia dzielnicowi z Posterunku Policji w Ciechanowcu realizują działania zmierzające do ujawniania i pomocy osobom narażonym na wychłodzenie. Odwiedzają osoby samotne, schorowane, czy też niezaradne życiowo.

Celem akcji jest uchronienie osób przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami m.in. wychłodzeniem organizmu. Samotność i alkohol to sprzymierzeńcy śmierci z zimna. Wysokomazowieccy policjanci apelują o reakcję. Zaglądajmy do naszych samotnie mieszkających sąsiadów, interesujmy się ich losem, bo czasem tylko zwrócona uwaga, jeden telefon wzywający pomoc mogą uratować życie.
Wszystkie zgłoszenia można kierować pod numer alarmowy 112, a także korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wybierając zagrożenie „bezdomność”.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)