czwartek, 06 grudzień 2018 17:23

Coraz bliżej Święta... w Ciechanowcu

Opowieści wigilijne dla najmłodszych, rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe, kiermasz, koncert kolęd czy Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego - to niektóre z przedświątecznych atrakcji przygotowanych dla mieszkańców przez ciechanowieckie instytucje.

Pierwsza świąteczna atrakcja to Konkurs plastyczny „Rodzinne bombki”. Do 18 grudnia każda rodzina może dostarczyć na konkurs do 3 bombek. Podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród odbędzie się 23 grudnia o godz. 13.00 w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. Tego samego dnia, w godz. 11.00-13.00, przed Kościołem na Mini Kiermaszu Świątecznym można będzie zakupić ozdoby świąteczne i kartki bożonarodzeniowe.

Mieszkańcy, którzy chcą złapać formę przed świętami i nowym rokiem mogą wziąć udział w Świątecznym Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Ciechanowca w kategorii mężczyzn, który odbędzie się w niedzielę16 grudnia w sali gimnastycznej COKiS przy ul. 11 Listopada 5A. Zapisy od godz. 11.00.

W czwartek 13 grudnia o godz. 10.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowcu, przedszkolaki wysłuchają "Opowieści wigilijnych".

W sobotę 15 grudnia w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu (ul. Mostowa 6) o godz. 14.00 odbędą się świąteczne warsztaty rękodzieła dla dzieci i młodzieży, warsztaty bożonarodzeniowe dla dorosłych – choinki i stroiki świąteczne.

Natomiast 22 grudnia (sobota) o godz. 14.00 dorośli mogą stworzyć choinki i stroiki świąteczne podczas "Warsztatów bożonarodzeniowych dla dorosłych".

W świąteczny nastrój wprowadzą uczniowie Szkoły Muzycznej, którzy w piątek 21 grudnia o godz. 18.00 dadzą Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd, w siedzibie COKiS (ul. Mostowa 6).

Organizatorami tych wydarzeń są: Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia, Miejska Biblioteka Publiczna i Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej.

(źródło: MPI ciechanowiec.pl)