niedziela, 02 grudzień 2018 21:43

Teodor Niemyjski z Ciechanowca zwyciężył w konkursie gry na ligawkach. Wyniki Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich [foto/wideo]

Teodor Niemyjski z Ciechanowca zwyciężył w konkursie gry na ligawkach. Wyniki Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich [foto/wideo] foto: Ania Olędzka

W sobotę, 1 grudnia w Muzeum Rolnictwa im. Krzysztoła Kluka w Ciechanowcu odbył się XXXVIII Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego. W tym roku w konkursie wzięło udział blisko 150 uczestników z kraju i zagranicy.

Zwycięzcą w kategorii ligawek-dorośli, podobnie jak w poprzednim roku, został mieszkaniec Ciechanowca Teodor Niemyjski. Drugie miejsce przyznano Mateuszowi Zalewskiemu z Dobrego. Trzecie miejsce zajął Rafał Jacek Gałaguz z Wieski-Wieś.

Wyniki XXXVIII Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego:

W kategorii ligawki - dzieci do lat 10. (14 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał Jakub Kamiński z Nura
  • II nagrodę w wysokości 450 zł otrzymał Bartosz Tartaczuk z Kanabrodu
  • III nagrodę w wysokości 300 zł otrzymał Adrian Bartosiak z Jabłonny Lackiej
  • Wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych otrzymali: Maja Klima z Ciechanowca, Patryk Jałocha z Gocławia, Marcin Maliszewski z Wieski-Wieś, Michał Maliszewski z Wieski-Wieś, Anna Maliszewska z Wieski-Wieś, Karol Milik z Kamienia Zagacie, Olga Maliszewska z Wieski-Wieś, Aleksander Górski z Zając, Zuzanna Gawrysiuk z Dzierzb Włościańskich, Jakub Skowera z Trojanówka, Daniel Koc z Ciechanowca

W kategorii ligawki - dzieci do lat 16. (15 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 900 zł otrzymał Rafał Radziszewski z Boguszy Starych
  • II nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał Marcin Radziszewski z Boguszy Starych
  • III nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał Mateusz Koc z Jabłonny Lackiej
  • Wyróżnienia w wysokości 150 zł oraz nagrody rzeczowe otrzymali: Kacper Kamiński z Nura, Adam Ignatowski z Białobrzegów, Igor Możdżonek z Gocławia, Dawid Włodarczyk z Zając, Marcin Rżysko z Gocławia, Anna Piętka z Pilawy, Bartłomiej Jałocha z Kalonki, Jakub Zawadka z Gocławia, Krystian Jałocha z Gocławia
  • Wyróżnienia w wysokości 100 zł oraz nagrody rzeczowe otrzymali: Patryk Ślizak z Ciechanowca, Kinga Maliszewska z Wieski-Wieś

W kategorii ligawki - dorośli od lat 17 do lat 64. (29 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 1 000 zł otrzymał Teodor Niemyjski z Ciechanowca
  • II nagrodę w wysokości 750 zł otrzymał Mateusz Zalewski z Dobrego
  • III nagrodę w wysokości 550 zł otrzymał Rafał Jacek Gałaguz z Wieski-Wieś
  • Wyróżnienia w wysokości 150 zł każde, otrzymali: Paweł Bondarczuk z Wieski-Wieś, Mateusz Szadkowski z Wyrozębów Podawców, Jarosław Jaroszewski z Nowego Miasta Lubawskiego, Marek Żero z Ciechanowca, Mariusz Gałaguz z Sokołowa Podlaskiego, Paweł Fiedoruk z Ciechanowca, Andrzej Zembrowski, Tomasz Maliszewski z Wieski-Wieś, Jarosław Zalewski z Dobrego, Izabella Kaczmarska z Dobrego, Dariusz Oleszczuk z Dzierzb Włościańskich, Stanisław Gałaguz z Wiski-Wieś, Grzegorz Gawrysiuk z Dzierzb Włościańskich, Łukasz Radziszewski z Boguszy Starych, Krzysztof Skowera z Trojanówka, Piotr Kamiński z Ciechanowca
  • Wyróżnienia w wysokości 100 zł oraz nagrody rzeczowe otrzymali: Przemysław Tartaczuk z Kanabrodu, Gniewomir Ślizak z Ciechanowca, Mariusz Maliszewski z Wieski-Wieś, Maciej Marek Jurczak z Wieski-Wieś, Sławomir Zadrożny ze Zbuczyna, Paweł Bogusław Kamiński z Ciechanowca, Roman Skowera z Trojanówka, Andrzej Zdziarski z Bagateli, Antoni Wojno z Wojen Pietraszy

W kategorii ligawki - seniorzy (powyżej 65 roku życia) (9 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 1 000 zł otrzymał Roman Brochocki z Sokołowa Podlaskiego
  • II nagrodę w wysokości 750 zł otrzymał Piotr Bondarczuk z Wieski-Wieś
  • III nagrodę w wysokości 550 zł otrzymał Eugeniusz Szymaniak z Dzierzb Szlacheckich
  • Wyróżnienia w wysokości 150 zł oraz nagrody rzeczowe otrzymali: Tadeusz Augustyniak z Łazówka, Witold Maliszewski z Wieski-Wieś, Antoni Wojno z Trojanówka, Wojciech Zdziarski z Bagateli
  • Wyróżnienie w wysokości 100 zł oraz nagrody rzeczowe otrzymał: Stanisław Górski z Zając

W kategorii bazuny - dzieci. (7 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 500 zł otrzymał Andrzej Galiński z Borkowa
  • II nagrodę w wysokości 400 zł otrzymała Alicja Leoniak z Chwaszczyna
  • III nagrodę w wysokości 300 zł otrzymał Maciej Formela z Żukowa
  • Wyróżnienie w postaci nagrody rzeczowej otrzymali: Jan Gruba z Żukowa, Antonina Gruba z Żukowa, Ramona Bistroń z Chmielna , Michał Galiński z Borkowa

W kategorii bazuny - dorośli. (6 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 750 zł otrzymał Grzegorz Choszcz z Brodnicy Górnej
  • II nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał Ludwik Choszcz z Brodnicy Górnej
  • III nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał Maciej Rambowski ze Stężycy
  • Wyróżnienia w wysokości 150 zł oraz nagrody rzeczowe otrzymali: Damian Gnyba z Borzestowskiej Huty, Paweł Gruba z Żukowa

W kategorii trombity - dzieci. (9 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 500 zł otrzymał Bartłomiej Golec z Łodygowic
  • II nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał Bartosz Gabryś ze Szczawnicy
  • III nagrodę w wysokości 300 zł otrzymał Paweł Kukuczka z Koniakowa
  • Wyróżnienie w wysokości 150 zł otrzymał Piotr Golec z Łodygowic
  • Wyróżnienia w wysokości 100 zł każde oraz nagrody rzeczowe otrzymali: Daria Waruś ze Szczawnicy, Aleksandra Juroszek z Jaworzynki, Łukasz Maciej Heczko z Jaworzynki, Mateusz Kaczmarzyk z Jaworzynki, Kacper Legierski z Istebnej

W kategorii trombity - dorośli. (10 uczestników, w tym 1 duet)

  • I nagrodę w wysokości 750 zł otrzymał Tadeusz Rucki z Koniakowa
  • II nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał Duet – Tadeusz Rucki z Koniakowa i Jan Bogłowski z Zimnej Wody
  • III nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał Paweł Kacwin z Krościenka nad Dunajcem
  • Wyróżnienia w wysokości 150 zł oraz nagrody rzeczowe otrzymali: Andrzej Budz z Dębna, Marek Salamon z Krościenka nad Dunajcem, Janusz Macoszek z Istebnej, Łukasz Kukuczka z Koniakowa, Maksymilian Czerwiński z Łodygowic, Jan Bogłowski z Zimnej Wody
  • Wyróżnienie w wysokości 100 zł oraz nagrody rzeczowe otrzymał Jan Mikołajczyk z Krościenka nad Dunajcem

W kategorii rogi pasterskie - dzieci. (10 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 500 zł otrzymał Bartłomiej Golec z Łodygowic
  • II nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał Bartosz Gabryś ze Szczawnicy
  • III nagrodę w wysokości 300 zł otrzymał Paweł Kukuczka z Koniakowa
  • Wyróżnienia w wysokości 150 zł każde, otrzymali: Aleksandra Juroszek z Jaworzynki, Łukasz Maciej Heczko z Jaworzynki, Dawid Włodarczyk z Zająca, Daria Waruś ze Szczawnicy
  • Wyróżnienia w wysokości 100 zł oraz nagrody rzeczowe otrzymali: Mateusz Kaczmarzyk z Jaworzynki, Kacper Legierski z Istebnej, Aleksander Górski z Zająca

W kategorii rogi pasterskie - dorośli. (9 uczestników, w tym 1 duet)

  • I nagrodę w wysokości 750 zł otrzymał Jarosław Jaroszewski z Nowego Miasta Lubawskiego
  • II nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał Tadeusz Rucki z Koniakowa
  • III nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał Duet – Jan Bogłowski z Zimnej Wody i Tadeusz Rucki z Koniakowa
  • Wyróżnienia w wysokości 150 zł każde, otrzymali: Andrzej Budz z Dębna, Marek Salamon z Krościenka nad Dunajcem, Paweł Kacwin z Krościenka nad Dunajcem, Janusz Macoszek z Istebnej, Łukasz Kukuczka z Koniakowa, Jan Bogłowski z Zimnej Wody

W kategorii inne instrumenty pasterskie - dzieci do lat 10. (3 uczestników, w tym 1 duet)

  • I nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał Duet – Virginija Rekus i Sara Pik z Puńska
  • II nagrodę w wysokości 300 zł otrzymała Virginija Rekus z Puńska
  • III nagrodę w wysokości 200 zł otrzymała Sara Pik z Puńska

W kategorii inne instrumenty pasterskie - dzieci do lat 16. (14 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał Michał Zawada z Kamesznicy
  • II nagrodę w wysokości 450 zł otrzymał Piotr Szczotka z Łodygowic
  • III nagrodę w wysokości 350 zł otrzymali: Aleksandra Juroszek z Jaworzynki, Jakub Lach z Koszarowa
  • Wyróżnienia w wysokości 150 zł każde, otrzymali: Bartłomiej Kopacz z Łodygowic, Bartłomiej Golec z Łodygowic, Bartosz Wilk z Szamotuł
  • Wyróżnienia w wysokości 100 zł oraz nagrody rzeczowe otrzymali: Łukasz Maciej Heczko z Jaworzynki, Mateusz Kaczmarzyk z Jaworzynki, Paweł Kukuczka z Koniakowa, Kajus Dargis z Kowna (Litwa), Mateusz Bernat z Witobla, Katarzyna Józefiak z Modrzy, Oliwia Szudarek z Połajewa

W kategorii inne instrumenty pasterskie - dorośli. (12 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 750 zł otrzymał Romuald Jędraszak z Kostrzyna
  • II nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał Łukasz Kukuczka z Koniakowa
  • III nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał Arnoldas Aristidas Beinaris z Kowna (Litwa)
  • Wyróżnienie w wysokości 150 zł otrzymali: Andrzej Budz z Dębna, Marek Salamon z Krościenka nad Dunajcem, Viachaslau Krasulin z Mińska (Republika Białorusi), Janusz Macoszek z Istebnej, Zbigniew Przychodzki ze Szczawnicy, Maksymilian Czerwiński z Łodygowic
  • Wyróżnienia w wysokości 100 zł oraz nagrody rzeczowe otrzymali: Palina Kuranovich z Mińska (Republika Białorusi), Vadzim Baranau z Mińska (Republika Białorusi)

Foto: Ania Olędzka