czwartek, 29 listopad 2018 20:24

Czyżew zagospodaruje centrum, Ciechanowiec plac przy ul. Mickiewicza

Blisko trzy miliony złotych przyznał dziś Zarząd Województwa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na projekty gmin z Lokalnych Grup Działania. Dotacje otrzymały Gmina Czyżew i Gmina Ciechanowiec.

LGD Brama na Podlasie zrealizuje trzy projekty. Gmina Czyżew za 1,2 mln dotacji zagospodaruje centrum (wartość 3,8 mln zł) w obrębie Dużego Rynku i Małego Rynku, a także wykona chodniki i drogi przecinających ten teren. Zostanie również nasadzona zieleń i wykonana fontanna.

Gmina Ciechanowiec odnowi i zagospodaruje plac miejski położony przy ul. Mickiewicza w Ciechanowcu, który objęty jest ochroną konserwatorską. Wartość tej inwestycji to 307 tys. zł, a dofinansowanie z RPOWP wynosi 240 tys. zł.

Natomiast gmina Zambrów utworzy miejsca rekreacji przy budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Cieciorki w gminie Zambrów. Wybuduje plac zabaw, altanę, boisko do piłki nożnej. Inwestycja ma kosztować 135,6 tys. zł, a dofinansowanie z RPOWP wyniesie 129 tys. zł,

Stowarzyszenie Sąsiedzi zrealizuje trzy projekty. Placówka Kształcenia Ustawicznego „Logos” Centrum Edukacyjne wraz z partnerami: gminą Piątnica i gminą Łomża zrealizuje projekt Młodzi–Aktywni. Skierowany jest do 48 osób z tych dwóch gmin, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznych (biednych, bezrobotnych, chorych), które nie skończyły 18 lat lub są już dorosłe, ale nie zakończyły jeszcze nauki. Wezmą udział w stażach i kursach zawodowych, warsztatach z zakresu profilaktyki i uzależnień, skorzystają z porad doradcy zawodowego, pomocy pracowników socjalnych, wezmą udział w piknikach rodzinnych. Projekt będzie trwał od 1 lutego 2019 do 31 stycznia 2020 roku. Jego wartość to 282,9 tys. zł, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego pokryje 266,2 tys. zł.

Gmina Miasto Augustów otrzyma 440 tys. zł z RPOWP na rewitalizację Parku Herberta na Lipowcu w Augustowie (wartość 505 tys. zł). Zostaną wykonane na ścieżki parkowe, nawierzchnia placu, miejsce na rowery, oświetlenie z 11 lampami LED rowerowy plac zabaw Pumptrack, aktywna ścieżka zdrowia, zieleń oraz monitoring.

A Parafia Rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego za 214 tys. zł dotacji z RPOWP wykona remont więźby dachowej wraz z wymianą pokrycia dachowego nad nawą główną zabytkowego kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy.
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość Życia” z LGD Fundusz Biebrzański chce zapewnić kompleksowe wsparcie 30 podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Białostockiej. Projekt ma wpłynąć na podniesienie poziomu aktywności życiowej, zawodowej, wzrost kompetencji i umiejętności niezbędnych do podjęcia pracy osób z terenu gmin Suchowola, Nowy Dwór oraz Dąbrowa Białostocka. Skorzystają one z pomocy psychologicznej, wezmą udział w warsztatach na rzecz aktywizacji i usamodzielnienia, w szkoleniach i stażach zawodowych. Projekt ma trwać od 2 stycznia 2019 roku do 30 czerwca 2020 roku. Jego realizacja ma kosztować 403 tys. zł, dofinansowanie z RPOWP wyniesie 382,7 tys. zł.

(UMWP)