czwartek, 22 listopad 2018 17:37

Ciechanowiec. Zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne [29 listopada]

Zachęcamy panie w wieku 50-69 lat do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych organizowanych 29 listopada 2018 r. w godz. 09:00 - 17:00 przy Urzędzie Miejskim w Ciechanowcu, ul. Adama Mickiewicza 1.

W związku z ogólnopolskim Programem Profilaktyki Raka Piersi realizowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia, zapraszamy mieszkanki Ciechanowca i okolic do wzięcia udziału udziału w BEZPŁATNEJ mammografii. Badania adresowane sa do kobiet w wieku 50-69 lat*.

Szanowna Pani,

Czy pamięta Pani o zbliżającym się terminie swojej mammografii? My pamiętamy i serdecznie Panią zapraszamy do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego.  MAMMOGRAFIA jest najlepsza metoda umożliwiając wczesne rozpoznanie zmian patologicznych (w tym także raka) w utkaniu piersi, a dla kobiet po menopauzie czułość mammografii jest najwyższa. Zdajemy sobie sprawę, że w natłoku codziennych obowiązków mogła Pani zapomnieć o tym, żeby zadbać o siebie.

Zapewne pomyślała Pani teraz, że na głowie ma Pani ważniejsze, pilniejsze sprawy i na badanie jeszcze przyjdzie czas. Zapewne tak, ale czy jakakolwiek sprawa jest ważniejsza od własnego zdrowia i życia? Prawdopodobnie jest Pani mama, a może
nawet babcia, a wiec osoba bardzo ważna w życiu swoich dzieci i wnuków. Proszę wiec pozwolić swoim najbliższym i najukochańszym jak najdłużej cieszyć się swoja obecnością.

Proszę nie dopuścić, żeby z powodu spraw pozornie ważnych zaniedbać najważniejsza – swoje ZDROWIE lub ŻYCIE. Zachęcamy do tego, aby poświecić krótka chwile i skorzystać z możliwości, które daje Pani Program Profilaktyki Raka Piersi i wykonać bezpłatna mammografie. Jeśli nawet w trakcie badania mammograficznego okaże się, że w Pani piersi znajduje się jakakolwiek zmiana, to z doświadczenia wiemy, że im jest ona mniejsza tym łatwiejsza do wyleczenia.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej mammografii, która w naszej placówce wykonywana jest metoda cyfrowa.

Z poważaniem
dr n.med. Katarzyna Borowska – Matwiejczuk
Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Panie zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnych badan mammograficznych mogą zarejestrować się:

Telefonicznie: 85 676 03 32 ; 85 676 13 22 lub na stronie: www.wirtusplus.pl.

Godzina badania ustalana jest indywidualnie z pacjentkami podczas rejestracji.

* Panie nie objęte programem profilaktyki raka piersi mogą wykonać badanie odpłatnie, koszt badania 80 zł.